"Національний склад контингенту згідно з нашою пропозицією, згідно з практикою ООН визначають сторони конфлікту, тобто його, цей склад, потрібно буде погоджувати з Києвом, Донецьком і Луганськом", - цитують голову зовнішньополітичного відомства Росії "РІА Новини".
Лавров також заявив про те, що російський проект резолюції щодо миротворчої місії на сході України "не обмежується розміщенням миротворців лише на лінії зіткнення". Але лише за умови звуження її функцій до охорони миротворцями спостерігачів ОБСЄ.
"У спостерігачів ОБСЄ є мандат, у відповідності з яким вони пересуваються, - звичайно, за погодженням зі сторонами, по обидві сторони від лінії зіткнення і регулярно відвідують територію Донецька і Луганська аж до кордону з Росією, де вони бувають за тиждень до 20 разів. Наша пропозиція передбачає забезпечення охорони ООН для цих спостерігачів ОБСЄ всюди, куди вони пересуваються, де вони патрулюють у відповідності до свого мандату", - зазначив він.
Зазначимо, раніше спеціальний представник Державного департаменту США у справах України Курт Волкер заявив про те, що США підтримують розміщення миротворчої місії ООН в Донбасі, але без згоди РФ втілити цей задум у життя буде неможливо.
Раніше міністр закордонних справ України Павло Клімкін висловив упевненість у тому, що якщо у зону проведення АТО не буде введений миротворчий контингент, збройний конфлікт в Донбасі буде заморожений.
Голова українського зовнішньополітичного відомства також вказав на маніпулятивність заяв голови МЗС РФ Сергія Лаврова, який поставив знак рівності між введенням миротворців і окупацією регіону.
Детальніше про розміщення миротворчої місії ООН в Донбасі читайте у статті Сергія Рахманіна "Миротворчість і мироігрища" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".