Російські окупанти намагаються відвернути голів громад від України, але марно – Безгін

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Російські окупанти намагаються відвернути голів громад від України, але марно – Безгін
Реформа децентралізації зробила вагомий внесок у нашу майбутню перемогу.

Російські окупанти намагаються схилити мерів українських міст до співпраці з ними. Не зламані,  хоч і тимчасово окуповані, Мелітополь (мера міста Івана Федорова взято в полон за відмову співпраці), Херсон, Енергодар, Буча. 

Мабуть, агресор вважає, що мери в Україні, як у Росії, є посадниками центрального уряду, і їхні рішення автоматично поширюються на всі управлінські структури, дислоковані в місті, розмірковує Юрій Ганущак у статті «Громади — оплот України. Як децентралізація дбає про перемогу». Однак децентралізація, що проводилася в Україні упродовж восьми років, передбачає чітке розділення повноважень виконавчої влади та самоврядування.

«Голови громад, які тимчасово опинилися під окупацією, зараз у непростій ситуації. З одного боку, потрібно забезпечувати життєдіяльність комунальної сфери, з іншого – починається тиск із боку окупантів прилюдно зафіксувати їм лояльність і залишитися на своїй посаді», - пише автор. Та всі спроби встановити окупаційну адміністрацію приречені на поразку, оскільки для цього немає ні кваліфікованих спеціалістів, ні силової підтримки такої адміністрації. 

На неокупованій території органи місцевого самоврядування мають величезний спектр інструментів для наближення перемоги. Не сковані жорсткими приписами закону, сесії рад громад затверджують власні програми допомоги армії, біженцям. Завдяки фіскальній децентралізації, фінансовий ресурс для цього хоч і обмежений, але поки що достатній

«Змушені констатувати, що все у військовий час на місцях впирається в персоналії», - коментує голова профільного парламентського підкомітету з питань місцевого самоврядування Віталій Безгін.

«Децентралізація дала сильним головам громад спроможність ухвалювати потужні організаційні рішення і під час війни. Це ми бачимо в Новопскові, в Бучі, в Славутичі, в Новотроїцьку, в громадах, що відрізані окупантом», - наголошує він.

Специфіка поточної ситуації в тому, що військові адміністрації домінують над головами громад у воєнній складовій та складовій тилового забезпечення, але питання життєдіяльності залишається на плечах голів громад.

«Окупанти в своїй комунікації постійно намагаються відвернути місцеве самоврядування від України, але крім поодиноких винятків, усе воно віддане Україні та бореться за неї. Це, ймовірно, найкраща відповідь, чому децентралізація укріпила державу та стала альтернативою федералізації, яка б зруйнувала країну зсередини», - додає Безгін.

Докладніше про види «озброєнь» воюючих і тимчасово окупованих громад директор Інститут розвитку територій Юрій Ганущак розповідає у статті «Громади – оплот України. Як децентралізація дбає про перемогу» у ZN.UA.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі