Росіяни змусили світ обговорювати розширення НАТО, а не свою агресивну політику — представник Атлантичної ради

Поділитися
Росіяни змусили світ обговорювати розширення НАТО, а не свою агресивну політику — представник Атлантичної ради © newsru.co.i
Ще однією помилкою Харрінг вважає відсутність вимог деескалації на кордонах України до початку переговорів.

Російська дипломатія зуміла змістити центр дискусії у бік розширення НАТО і відвести власну агресивну та небезпечну поведінку у регіоні на другий план. Ці слова Деніела Фріда процитувала заступник директора Центру Євразії Атлантичної ради (США) Мелінда Харрінг під час дискусії Київського безпекового форуму. Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Ден має рацію, і Вашингтон повинен знайти шлях, щоб змінити фокус дискусії", — заявила Харрінг.

Також вона зазначила, на її думку, критичну помилку Вашингтона — відсутність вимог деескалації на кордонах України до початку переговорів.

"Поговорімо про результати. Чи є вони? Ні. Добре, що ми говоримо, але нема про що доповідати, великого прориву немає. Я думаю, що Вашингтон зробив велику помилку, що не вимагав деескалації до переговорів", — наголосила представник Атлантичної ради..

Зазначимо, що переговори відбувалися на основі пропозицій МЗС Росії, яке 17 грудня опублікувало російський проєкт угоди про заходи забезпечення безпеки РФ та держав-членів НАТО. Він складається з дев'яти статей, що передбачає відмову НАТО від розширення, включаючи приєднання України, ведення військової діяльності на території країн Східної Європи, Закавказзя та Центральної Азії, а також від розміщення ракет середньої та меншої дальності в локаціях, звідки вони можуть вразити територію інших учасників.

7 січня міністри закордонних справ країн НАТО погодили спільну позицію перед російсько-американськими переговорами. Державний секретар США Ентоні Блінкен заявив, що не очікує на прорив під час переговорів з РФ. РФ не має наміру йти на поступки.

Росія представила Заходу справжній ультиматум — проєкти двох договорів, один із США, один із НАТО — про «гарантії безпеки». У Москві намалювали свою «формулу нового світу» і вважають, що решта світу має її прийняти. Захід міг висунути свої ультиматуми Росії і 2008-го, і 2014-го, але не зробив цього. Втрачена на великій шахівниці ініціатива дорого обходиться учасникам гри всього через кілька ходів. Чи піде Захід на поступки Росії 2022-го? Детальніше читайте у статті Сергія Корсунського «Ультиматум Путіна та переговори Росія—США: чи здадуть Україну».

Про позитивні та негативні результати консультацій у Женеві читайте у статті Олексія Їжака «Чи відведе Путін війська від України після переговорів зі США?».

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі