Росія залякує захопленням дамби Північно-Кримського каналу - РНБО

Поділитися
Росія залякує захопленням дамби Північно-Кримського каналу - РНБО
Росія здатна захопити частину Північно-Кримського каналу від Каховки до Каланчака, але головною проблемою є стан каналу

Росія продовжує залякувати і шантажувати керівництво України своєю заявою про те, що під час військових навчань в Криму вони «навчаються звільняти гідротехнічні споруди».

Про це заявив заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони, генерал-майор Збройних сил України, Сергій Кривонос в ефірі каналу «Дім», передає Укрінформ.

«Вчора якраз вони це заявили - це в ранкових ефірах у них пішло. Це як раз знову-таки вплив на керівництво країни і такий невеликий шантаж з приводу «А ми можемо захопити». Технічно ми прекрасно розуміємо, що Росія це здатна зробити. Але питання полягає в тому, яким чином Росія може виправдати себе в очах світової спільноти, тому що це буде вже відкрита агресія. Це вже не така війна, від якої вони відхрещуються на Донбасі, що нас там немає, а тут вже безпосередньо не буде ополченців і повсталих шахтарів, як дехто каже, а тут вже будуть повністю застосовані російські війська», - зазначив заступник секретаря РНБО.

За його словами, Росія здатна захопити частину Північно-Кримського каналу від Каховки до Каланчака, але головною проблемою для них Кривоніс бачить те, що всі ці роки окупації так звані кримські «влади» не займалися технічним станом каналу.

При цьому подібні заяви Кривонос назвав «грою м'язами» з боку Російської Федерації з елементами залякування і військово-політичного шантажу, метою яких є прагнення натиснути на керівництво України.

«Питання в тому, що вода, як ми прекрасно знаємо, в Крим подається вгору. Росіянам потрібно безпосередньо відновити, провести достатній обсяг робіт щодо відновлення можливостей Північно-Кримського каналу по працездатності. В даний момент роботи по каналу вони не проводять. Ця інформація у мене йде, і не тільки за рахунок сил і засобів розвідки, які ми маємо, а й за рахунок тих кримчан, які приїжджають і інформують нас, а що реально відбувається. Тому, навіть якщо вони захоплять, то вода так швидко не піде. Для наповнення каналу потрібна не один тиждень, це в разі, якщо все працює, все опрацьовано і все ремонтується. Шість років цим питанням росіяни в Криму не займалися. Вони використовували ресурси Криму, вони думають тільки про свої військові бази і використовують Крим як свою військову базу. А життя корінних кримчан їх не цікавить », - підкреслив Кривонос.

У Росії визнали, що не можуть забезпечити водою півострів. Крим продовжує страждати від маловоддя. Росводресурси вважають дорогим проектом опріснення води Чорного моря, так само як і перекидання води на окупований Кримський півострів з Краснодарського краю або Ростовської області Росії.

За даними Росводресурсов, води у водосховищах природного стоку зараз в 2,3 рази менше, ніж було на початок вересня минулого року.

Про можливу подачу води до Криму раніше говорив прем'єр-міністр Денис Шмигаль. Він стверджував, що Україна готова забезпечувати Крим прісною водою тільки в разі гуманітарної катастрофи на півострові, але не постачатиме воду "окупантам, окупаційним військам, для потреб військових баз".

У той же час міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявляв, що гуманітарного кризи з водою в окупованому Криму немає. Цю тезу придумала російська пропаганда в своїх цілях.

Про те, чим загрожує Україні поставка дніпровської води в Крим читайте в статті Валентини Самар " Обережно, Крим. Слизько і боляче " для ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі