Росія «відповіла» на запит України у межах Віденського документа «зливом» у ЗМІ

Поділитися
Росія «відповіла» на запит України у межах Віденського документа «зливом» у ЗМІ © tsn.ua
У Москві стверджують, що жодна «незвичайна військова діяльність» на території агресора не ведеться.

Росія стверджує, що не веде на своїй території військову діяльність, яка загрожує безпеці України, повідомляє російська служба «Радіо Свобода», посилаючись на відповідь Москви на офіційний запит України у межах Віденського документа.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба напередодні повідомив, що Київ відповіді не отримував, та ініціюватиме термінове засідання країн-членів ОБСЄ для обговорення військової активності РФ поблизу українських кордонів та в окупованому Криму.

У редакції ж стверджують, що відповідь Росії на український запит все ж була – хоча й негативна. І посилаються на наявний у розпорядженні документ.

«Росія стверджує, що не веде жодної «незвичайної військової діяльності» на своїй території і, навпаки, звинувачує Україну у підготовці силової операції на Донбасі», - йдеться у матеріалі.

Відмова відповідати на офіційний запит України у документі пояснюється тим, що той нібито «містить провокаційні заяви» щодо Криму. У Москві також вважають, що положення Віденського документа до неї не поширюються, оскільки РФ «не веде на своїй території незвичайної військової діяльності"».

Також у документі йдеться, що у Луганській та Донецькій областях нібито зосереджено понад 120 тисяч українських військових, готових до ведення бойових дій. А запит України названо відволіканням уваги «від підготовки силового розв'язання «внутрішньоукраїнського конфлікту» (так у Росії називають агресію проти України з окупацією частини територій – ред.)».

Нагадаємо, 11 лютого Україна запустила механізм зниження військових ризиків ОБСЄ, надіславши Росії офіційний запит щодо роз'яснення активності у прикордонних районах.

Згідно з Віденським документом, Росія протягом 48 годин мала у відповідь надати точні райони проведення військової діяльності, повідомити дати її завершення, а також найменування, підпорядкованість, кількість військових формувань і типи озброєнь і військової техніки, що використовуються.

У російському МЗС підтвердили отримання запиту, але заявили, що вважають його «необґрунтованим». Стягування до кордонів сусідньої держави стотисячної армії, перекидання бойових кораблів до берегів окупованого Криму та ракетних комплексів – у Білорусь, у РФ називають «звичайною» військовою детальністю.

Активно обговорюючи терміни, способи та цілі військової операції Росії проти України, експерти та політики здебільшого не звертають уваги на один аспект: вперше в історії людства повномасштабна війна може розвернутися на території країни, напханої ядерними, хімічними та нафтогазовими об'єктами. Які наслідки військові дії можуть мати для України, Європи та світу — читайте у статті Дмитра Менделєєва «Війна в «замінованій» країні...».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі