Росія в ТКГ визнала нелегітимність «Мінська» - Гармаш

Поділитися
Росія в ТКГ визнала нелегітимність «Мінська» - Гармаш
Росія знову говорить про "внутрішньому" конфлікті в Україні.

Заступник керівника адміністрації президента Росії Дмитро Козак, який несподівано взяв участь в засіданні Тристоронньої контактної групи 22 січня, фактично визнав нелегітимність Мінських угод.

Про це в ефірі телеканал "Прямий" заявив представник Донецької області в Тристоронній контактній групі Сергій Гармаш.

"Це стосується пропозиція Кравчука, коли він запропонував не обговорювати якісь плани ОРДЛО, як їх Росія називає, а зробити документ від ОБСЄ єдиним, викликало таку реакцію Козака. І він дійсно сказав, на мій погляд, сенсаційну річ. По-перше, він заявив, що ніякої дорожньої карти в рамках "нормандської четвірки" не буде. І сенсаційність саме в тому, як він це пояснив. Він заявив, що "нормандська четвірка" не має права втручатися у внутрішні справи України", - розповів Гармаш.

Він наголосив, що цими словами Козак фактично заявив про нелегітимність Мінських угод.

"І для мене, чесно кажучи, приємно це чути. Тому що ми всі знаємо, що Мінські угоди, "Мінськ-2" так званий, розроблений "нормандською четвіркою". Відповідно, Росія фактично визнає нелегітимність Мінських угод. Я розумію, що він не вкладав, напевно, цей сенс. Але, як то кажуть, все по Фрейду", - додав представник Донецької області.

Нагадаємо, 12 січня в Берліні відбулася зустріч радників лідерів нормандської четвірки. Україну на переговорах представляв голова Офісу президента Андрій Єрмак.

В ОП України повідомили: під час шестигодинних переговорів сторони торкнулись всіх питань порядку денного - від безпеки до гуманітарних, дискусія була непростою, але мала конструктивний характер.

Своєю чергою представник Росії - заступник голови адміністрації президента РФ Дмитро Козак заявив, що на переговорах остаточних рішень знайти не вдалося у жодному з питань, тому за два тижні буде новий раунд переговорів.

Росія традиційно наполягає на «політичному блоці» і проведенні виборів в ОРДЛО, Україна вважає за потрібне спочатку забезпечити «безпековий блок», припинити вогонь, повернути контроль над ділянкою кордону з РФ.

Значущих результатів із припинення російської агресії і деокупації Донбасу як не було, так і немає. То чи не час змінювати «формат і стратегію»? Про це розмірковує Тетяна Силіна у статті «Подорож із Парижа до Берліна із зупинкою в Мінську завдовжки рік».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі