Росія перейде в "режим контрзагроз" у разі відмови НАТО від гарантій безпеки — МЗС РФ

Відео
Поділитися
Росія перейде в
Росія по відношенню до Північноатлантичного Альянсу використовує свою улюблену стратегію “примусу до миру”.

Заступник глави МЗС РФ Олександр Грушко, за підсумками засідання Ради Росія-НАТО, що відбулося 12 січня в Брюсселі, провів брифінг для преси на якому заявив про відсутність у РФ і НАТО об'єднуючого позитивного порядку денного, а також повідомив про готовність Росії перейти в "режим контрзагроз", у разі відмови НАТО від гарантій безпеки.

Як і очікувалося, російська сторона продовжує піднімати градус напруженості у відносинах із Північноатлантичним Альянсом. Риторика Росії залишилася незмінною, а Кремль продовжує бути недоговороспроможним, вкотре взявши на озброєння свій улюблений спосіб “примусу до миру”.

Нижче наведено основні тези озвучені Москвою після переговорів:

  • РФ і НАТО взагалі не мають об'єднуючого позитивного порядку денного.
  • Відносини Росії та НАТО знаходяться на критично низькому рівні.
  • Мета пропозицій Москви — перевести потенційний військовий сценарій у політичний процес.
  • Росія перейде до "режиму контрзагроз" у разі відмови НАТО від гарантій безпеки.
  • Відносини Росія-НАТО сягнули краю. Настав "момент істини", коли необхідно принципово визначатися. Від цього не вдасться відмахнутися чи заговорити тему.
  • Росія пропонувала заходи щодо деескалації, але Альянс їх проігнорував.

Нагадаємо, 10 січня у Женеві відбувся перший раунд переговорів між США та Росією щодо гарантій безпеки. Делегації очолювали заступник державного секретаря США Венді Шерман та заступник голови МЗС РФ Сергій Рябков.

Після закінчення переговорів Шерман заявила, що США не дозволять нікому зачинити двері НАТО для будь-якої країни. У свою чергу Рябков заявив, що переговори зі США щодо гарантій безпеки в Женеві були складними та професійними, "без спроб обійти гострі кути". Однак на головну вимогу Росії — гарантії нерозширення НАТО на схід, насамперед в Україну , та нерозміщення озброєнь у країнах, що межують з Росією, — сторони до угоди не дійшли.

13 січня Росія проведе переговори із ОБСЄ.

Чи піде Захід на поступки Росії 2022-го? Детальніше читайте у статті Сергія Корсунського  "Ультиматум Путіна та переговори Росія-США: чи здадуть Україну".

Про позитивні та негативні результати консультацій у Женеві читайте у статті Олексія Іжака "Чи відведе Путін війська від України після переговорів із США?".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі