Росія хоче нової великої угоди між нею, Україною та Заходом?

Коментар ZN
Поділитися
Росія хоче нової великої угоди між нею, Україною та Заходом? © Агентство Анадолу
Звичайно, за умови, що Захід матиме «конструктивне ставлення».

Росія хоче проводити переговори не лише з Україною, а й із Заходом. Про це заявив радник президента Туреччини Ібрагім Калин, повідомляє Türkiye.

«Ми усвідомлюємо це: Росія хоче сісти за стіл не тільки з Україною, але й із Заходом і укласти нову велику угоду. Для переговорів усі сторони, включаючи Європу і Сполучені Штати повинні мати конструктивне ставлення», — сказав Калин.

Турецька сторона стверджує, що буде докладати максимум зусиль для такої зустрічі.

«Для того, щоб глави держав Росії та України зустрілися віч-на-віч, необхідно виконати певні умови та досягти певного прогресу в переговорах. У Стамбульському процесі було подолано певну дистанцію, але може знадобитися деякий час, щоб лідери зібралися разом. На жаль, події останніх тижнів негативно вплинули на цей процес. Але ми продовжуватимемо рухатися шляхом переговорів і діалогу, а не війни, з терпінням і наполегливістю», — додав радник президента Туреччини.

Коментар редактора міжнародного відділу ZN.UA Тетяни Силиної:

Я б обережно ставилася до подібних заяв турецької сторони. По-перше, вже були випадки, коли вустами радника президента Туреччини Ібрагіма Каліна бажане видавалося за дійсне. Що можна пояснити цілком зрозумілим прагненням Анкари виглядати в очах світової спільноти ефективним посередником у конфлікті, до якого прикута увага всього світу. По-друге, нагадаю, що сьогоднішня ж заява прессекретаря путіна Дмітрія Пєскова з приводу зустрічі президентів України та Росії нічим не відрізнялася від попередніх — те саме розмите формулювання про необхідність підготовки такої зустрічі, і ті ж звинувачення на адресу української сторони в «блокуванні» переговорного процесу. По-третє, навіть якщо раптом справді Москва шепнула Анкарі, що не проти сісти за стіл переговорів з Україною та Заходом, то це означає, що Росія нарешті усвідомила неможливість досягти своєї початкової мети широкомасштабного вторгнення в Україну і хоче примусити нашу країну до максимально можливого компромісу зараз, коли поразка Росії ще не так очевидна. Тому Україні необхідно досягти на фронті більших успіхів, щоб сідати за стіл переговорів із сильнішою позицією. Необхідно почекати, як мінімум, до опановування українськими захисниками наданих західними партнерами озброєнь та застосування їх на полі бою. І, по-четверте, після визнання президента Зеленського про те, що його французький колега Макрон пропонував йому поступитися частиною українського суверенітету для того, щоб дати можливість Путіну «зберегти обличчя», спочатку необхідно тричі подумати над тим, кого ще Київ хоче бачити за столом переговорів з Росією під час обговорення «великого мирного договору» і домогтися консолідованої позиції наших партнерів, яка відповідає інтересам України.

Нагадаємо, що Президент України Володимир Зеленський заявив, що готовий до переговорів з очільником Кремля Владіміром Путіним. Зеленський готовий говорити з Путіним, але без його посередників і на умовах діалогу, а не ультиматумів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі