Роль України у протидії гібридним загрозам Росії в Європі ще важливіша, ніж раніше - Клімкін

Поділитися
Роль України у протидії гібридним загрозам Росії в Європі ще важливіша, ніж раніше - Клімкін Україна може допомогти Європі вийти з гібридної пастки Росії, переконаний голова МЗС
Росія намагається вести гібридну війну не лише в Україні. Але від України, зокрема, залежить те, яким чином Європа вийде з цієї ситуації, переконаний голова МЗС.

Гібридна агресія Росії поширюється не лише на Україну, але й на країни Європи і практично всього світу, зазначив голова Міністерства закордонних справ України Павло Клімкін.

"І це не лише втручання у вибори і не лише пропаганда. Це загроза самому існуванню демократичних інститутів і способу життя. Тепер Росія контролює Сирію, багато чого в Лівії, тримаючи, як зашморг, фактор того, які потоки біженців підуть у той або інший бік. Яким чином Європа вийде з цієї ситуації - залежить від нас", - підкреслив він під час форуму "Україна: у прагненні до рівноваги" в Києві.

На думку Клімкіна, в майбутньому Україна визначатиме не лише власний шлях до Європи, "але й визначатиме сам європейський проект". В Європі дедалі чіткіше виявляється усвідомлення того, за що "понад 300 тисяч українців боролися і борються зі зброєю в руках".

"Європа шляхом компромісу вже не піде. Там вже всім ясно, що ця гібридна війна - це глобальна війна проти всього світу. Це не локальні дії Росії в одній країні... Нідерланди, Каталонія... мова йде вже про майбутнє трансатлантичного світу, і місце України в цьому світі набагато важливіше, ніж здавалося раніше", - резюмував Клімкін.

Починаючи з референдуму по Brexitі та завершуючи виборами президентів Франції та США, Росія намагалася завдати серйозної шкоди західним демократія, пише на сторінках The Guardian історик Роберт Сервіс.

На думку історика, президент РФ Володимир Путін намагається виявити слабкі місця Європи. Він більше не приховує власних намірів. Місяць тому він відкрито говорив про необхідність зруйнувати нинішню структуру світового порядку.

14 листопада стало відомо про те, що сотні фальшивих сторінок у Twitter, пов'язаних із Кремлем, були використані для впливу на британську політику.

Раніше Facebook і Twitter показали масштаб втручання РФ у вибори в США. Так, зареєстровані в Росії користувачі розмістили протягом двох років у соціальній мережі Facebook близько 80 тисяч записів, спрямованих на "розкачування" громадської думки в США. Своєю чергою у Twitter повідомляє, що ідентифікував 2752 фейкові облікові записи, що набагато більше, ніж заявлена раніше кількість – 201.

Детальніше про трансформацію глобального світу перед загрозою гібридної війни з боку Росії читайте в статті Володимира Горбуліна "Який Фенікс народиться зі згарища світової гібридної війни?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі