Кадрові зміни, зовнішня політика, ініціювання реформ та намагання врегулювати конфлікт в Донбасі – приклад неефективної роботи президента України Володимира Зеленського у першому кварталі 2020 року. Про це йдеться в результатах дослідження, проведеного Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва.
"Діяльність Президента Зеленського на посаді опитані експерти оцінюють переважно як неефективну. Відносно нейтральні оцінки щодо своєї ефективності Президент отримав тільки в частині комунікації з суспільством і по боротьбі з епідемією COVID-19. Так, за п'ятибальною шкалою, ця робота оцінена на 2,6 і 2,5 бала відповідно. Гірше у Зеленського з кадровою політикою - тут можна спостерігати майже мінімальні оцінки - 1,5 бала. Низько оцінені спроби врегулювання конфлікту в Донбасі - 1,9 бала, а також ініціювання реформ - 2,0 і ведення зовнішньої політики - 2,1 бала ", - зазначено в результатах дослідження, опублікованих у середу на сайті Фонду.
Відомо, що дослідження проводилося з 26 березня по 1 квітня, всього в ньому взяли участь 58 експертів.
Нагадаємо, що в Офісі президента наполягають, що протокол ТКГ від 11 березня, яким передбачено створення Консультативної ради при ТКГ, не є міжнародним договором і не лигітимізує угруповань бойовиків "ДНР" і "ЛНР". Про це йдеться у відповіді президента Володимира Зеленського на петицію, автори якої закликали відкликати підписи керівника ОП Андрія Єрмака та другого президента Леоніда Кучми з-під документа.
Як повідомлялося, на зустрічі ТКГ 11 березня за участю голови ОП України Андрія Єрмака і заступник глави АП РФ Дмитра Козака було підписано протокол про створення консультативної ради при ТКГ. Однак заплановану на 25 березня зустріч у Мінську скасували через коронавірус. Саме на цей день було заплановано підписання рішення ТКГ про створення консультативної ради.
ZN.UA опублікував фотокопію протоколу з рішенням про створення консульативного ради. До неї планують включити по 10 представників України і ОРДЛО. Створення цього органу фактично зафіксує суб'єктність ОРДЛО. При цьому Росія увійде до Ради не як країна-агресор, а у вигляді так званого "спостерігача-гаранта" нарівні з Францією, Німеччиною та ОБСЄ.
Оглядач ZN.UA Тетяна Силіна констатувала, що рівний статус України і представників незаконних збройних формувань – це "те, від чого Київ категорично відмовлявся всі шість років. І це та помилка, вчинена свого часу Кишиневом у врегулюванні придністровського конфлікту, яку експерти настійно закликали Київ не повторювати".
Проте за версією кернівника Офісу президента Андрія Єрмака, у цій нібито "не йдеть про правове визнання представників ОРДЛО і прямих переговорів з ними".
На неприпустимість прямих переговорів з бойовиками вказали чимало українських політиків, волонтерів, ветеранів, еспертів-міжнародників і представники громадянського суспільства.
Категорично проти висловилися парламентські фракції "Голосу" і "Європейської Солідарності". Звернення до президента підписали 60 членів фракції "Слуги народу", частина з них згодом відкликали свої підписи і видалили пости в Facebook.
Детальніше про процеси у фракції "Слуги народу" читайте в статті Інни Ведернікової "Холодний душ для президента".
Про катастрофічні для України наслідки, до яких призведе створення консультативної ради та легітимізація бойовиків, читайте в матеріалі "Технологія.ру для влади.Зе" Михайла Гончара, Володимира Горбача, Віталія Мартинюка і Сергія Савченка ув ZN.UA.