РНБО за два місяці не змогло накласти санкції на друга Путіна Ротенберга

Поділитися
РНБО за два місяці не змогло накласти санкції на друга Путіна Ротенберга © Facebook/РНБО України
Відповідно це унеможливлює конфіскацію його активів в Україні, серед яких ТРЦ «Ocean Plaza» в Києві.

Рада національної безпеки та оборони України за два місяці так і не внесла російського бізнесмена та близького друга президента РФ Владіміра Путіна Аркадія Ротенберга до санкційного списку, чим і досі унеможливлює конфіскацію його активів в Україні, зазначив керівник Центру протидії корупції Віталій Шабунін.

«РНБО/ОП вже два місяці рятують від конфіскації статки путінского олігарха Ротенберга. Кабмін ще 15 липня запропонував РНБО внести Аркадія Ротенберга до санкційного списку. Та за два місяці в РНБО так і не спромоглися ввести санкції», - написав він.

Зокрема у серпні Центр протидії корупції та ГО «Автомайдан» звернулися до Мін’юсту  з питанням щодо стягнення активів російського олігарха Ротенберга, однак у міністерстві зазначили, що зможуть підготувати позов тільки тоді, коли РНБО застосує до Ротенберга санкції у вигляді «блокування активів».

При цьому керівник ЦПК зазначає, що у цей же час навколо активів Ротенберга влаштували цілу показуху — спочатку їх показово арештували в рамках кримінального провадження, але згодом арешт зняли, а суд розблокував банківські рахунки компанії, пов’язаної із Ротенбергом та скасував арешт щодо двадцяти об'єктів нерухомості, зокрема ТРЦ “Ocean Plaza” в Києві.

«З цього приводу в мене питання до секретаря РНБО Олексія Данілова — як так виходить, що ЗСУ роблять неможливе - за лічені дні звільняють тисячі квадратних км, а РНБО не спроможне за місяці зробити елементарного - заблокувати активи друзів Путіна? Аналогічне питання в мене до президента, який є головою РНБО», - пише Шабунін.

Будівлі та рахунки торгівельно-розважального Ocean Plaza у Києві формально належать ТОВ "ІС "Либідь", однак кінцевим бенефіціарним власником товариств, які управляють ТРЦ, є російський олігарх Аркадій Ротенберг.

Можливість конфіскувати активи осіб під санкціями з'явилася після оновлення у травні цього року українського законодавства про санкції. Але чому не працює «пастка» для російських олігархів, які звикли заробляти в Україні, розповідає Юлія Самаєва у статті «Чому санкції проти РФ в Україні перетворюються на корупційний бізнес і кому за це не соромно».

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі