Згідно зі статистикою західноєвропейських країн, понад 90 відсотків законопроектів, які стають законами, подає уряд. В Україні ж рівень парламентської підтримки урядових законодавчих ініціатив протягом останніх чотирьох років становить лише 25 відсотків. Тобто традиційне парламентсько-урядове інституційне співробітництво в Україні нагадує, швидше, спілкування сліпого з глухонімим.
Про це у своїй статті для DT.UA пише Марина Ставнійчук, голова правління Громадського об'єднання "За демократію через право", член Венеціанської комісії від України (2009-2013). На її думку, замість цього спостерігається суперактивная підтримка парламентом президентських ініціатив.
"А фонтануюча законодавча активність самого глави держави свідчить про перехоплення їм як конституційних, так і законодавчих ініціатив. Тобто і уряд, і парламент втратили надані саме їм переваги в законодавчій сфері. Отже, аргументи "за парламентську республіку" є просто нікчемними, якщо сам законодавчий орган не розуміє (не бажає або не може зрозуміти) свого інституційного призначення і практично не користується ним!" - підкреслює автор.
Детальніше про складнощі вибору моделі правління в Україні читайте у матеріалі Марини Ставнійчук "Хто керує" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".