Рік система охорони здоров’я була розбалансованою, що призвело до контрпродуктивності – гендиректор ДП “Медзакупівлі України”

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Рік система охорони здоров’я була розбалансованою, що призвело до контрпродуктивності – гендиректор ДП “Медзакупівлі України” © Медичні закупівлі України/facebook
Жумаділов розповів, що за останній рік МОЗ не провів жодної наради з ключовими інституціями у відповідній сфері для координації спільних дій.

Протягом останнього року робота Міністерства охорони здоров’я й ключових інституцій у цій сфері була розбалансованою та супроводжувалася з’ясуванням стосунків, що призвело лише до контрпродуктивності. Про це розповів гендиректор ДП “Медзакупівлі України” Арсен Жумаділов, з яким для ZN.UA поспілкувалася Алла Котляр. Повний текст інтерв’ю директора “Медзакупівель України” з’явиться на сайті сьогодні о 17:00. 

“За останній рік в нас не було жодної спільної наради під головуванням МОЗ, на якій НСЗУ, ЦГЗ, ДП “Медичні закупівлі України” скоординували свої рішення та дії. Наприклад, у нас, ймовірно, на порозі нова хвиля ковід. Хто що робить? Які ресурси необхідні для того, щоб зреагувати швидше і більш результативно? Чим ми можемо одне одному допомогти і т.д.? Не було навіть простої синхронізації. Тобто по горизонталі, якщо є зв’язки, всі комунікували. Але деяких змінювали. І з новими керівниками таких горизонтальних зв’язків, які були побудовані ще за часів Скалецької та Супрун, вже не було”, - зазначив Жумаділов.

Він додав, що Стратегії розвитку сфери охорони здоров’я з 2021 року немає. Водночас термін дії попередньої сплив ще минулого року. Жумаділов звернув увагу на те, що саме в цей час в ДП “Медзакупівлі” запускалася наглядова рада. 

За словами очільника МЗУ, такі умови все ж стали приводом аби розробити певну стратегію. Зокрема, Жумаділов зазначив, що стратегію розвитку на 2021–2023 роки в “Медзакупівлях України” розробили на підставі власного розуміння, куди їм потрібно рухатись як підприємству із сфери охорони здоров’я. 

“Але стратегічних документів, на які б ми могли спиратись для розуміння, куди в цілому рухається сфера охорони здоров’я, не було. Для прикладу, ми всі домовляємося і йдемо до того, що в державі пріоритетом буде забезпечення доступу до інноваційного лікування – у такому контексті ми, як закупівельна агенція, фокусуємось на роботі з договорами керованого доступу, створенні умов для спрощення та пришвидшення реєстрації інноваційних ліків під наші закупівлі тощо”, - зазначив керівник МЗУ. 

Він підкреслив, що розбалансованість і з’ясування стосунків забирали дуже багато ресурсів і це було контрпродуктивно. Жумаділов запевнив, що зі свого боку “Медзакупівлі України”докладали максимум зусиль, щоб все ж таки рухатись у якомусь одному фарватері з попереднім очільником Міністерства охорони здоров’я Максимом Степановим

“Не вдалось. Ціннісно ми були дуже різні”, - підсумував Жумаділов.

Про те, чи взагалі потрібне ДП “Медичні закупівлі України”, про робочі плани, а також про ситуацію з вакцинами в Україні, читайте в інтерв’ю  Алли Котляр з гендиректором ДП “Медзакупівлі України” Арсеном Жумаділовим “Розбалансованість і з’ясування стосунків забирали дуже багато ресурсів”.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі