Росія включила до списку своєї делегації в Парламентській Асамблеї Ради Європи чотирьох депутатів Держдуми, проти яких Євросоюзу ще в 2014 році ввів санкції, повідомив глава української делегації в ПАРЄ Володимир Ар'єв.
Йдеться про Ігоря Лебедєва, Леоніда Калашникова, Світлану Сергєєву і Леоніда Слуцького.
"Це персональні санкції Євросоюзу за агресію проти України і анексію Криму. Якщо депутати з країн ЄС визнають їхні повноваження, вони таким чином розділять відповідальність за злочинні рішення проти України. Інакше бути не може. Колега Емануеліс Зінгеріс з литовського парламенту вже висловив своє обурення. Подивимося, чи проявлять принциповість німецькі, французькі й інші колеги", - написав Ар'єв на своїй сторінці в Facebook в неділю, 23 червня.
Регламентний комітет ПАРЄ 3 червня схвалив проект резолюції, в якому запропонував надати російській делегації повноваження для участі в червневій сесії. Документ також пропонує змінити Статут організації і вказати, що "в разі оскарження або перегляду повноважень члени не можуть бути позбавлені права голосу, права виступати, бути представленим в Асамблеї та її органах".
У зимовій сесії ПАРЄ в січні російська делегація не брала участі і відмовилася платити членські внески в 2019 році. Тоді ж Бюро ПАРЄ внесло зміни в правила формування комітетів, позбавивши Україну місця в регламентному комітеті, який розглядає можливість зняття санкцій з Росії.
У грудні 2017 року делегації 20 країн-членів Парламентської асамблеї Ради Європи підписали декларацію, в якій закликали припинити спроби повернути Росію в ПАРЄ.
Проте в червні 2018 року Бюро ПАРЄ ініціював внесення змін до правил процедури асамблеї на осінній сесії органу, які дадуть російській делегації можливість повернутися на тих умовах, в яких вона зацікавлена.
Детальніше про ситуацію з поверненням Росії в ПАРЄ читайте в матеріалі Дмитра Кулеби "Рада Європи і "божевільний" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".