РФ не має права блокувати судноплавство в Азовському морі – МЗС

Поділитися
РФ не має права блокувати судноплавство в Азовському морі – МЗС У МЗС України спіймали Лаврова на маніпуляціях © ТАСС
Своїми діями Росія порушує норми міжнародного права і двосторонні договори.

Положення Договору про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки між Україною та Росією не дає права РФ перешкоджати судноплавству в акваторії Азовського моря, підкреслили в Міністерстві закордонних справ України у зв'язку з недавньою заявою голови МЗС РФ Сергія Лаврова.

"Ми в черговий раз спостерігаємо вільне читання і трактування з боку Росії норм двосторонніх і багатосторонніх угод. Жодне з положень Договору 2003 року не дає Росії права здійснювати дискримінаційні та тривалі перевірки суден, що прямують до українських портыв", - йдеться в заяві українського зовнішньополітичного відомства, поширеній увечері в середу, 21 листопада.

У МЗС України констатували, що дії РФ в Азовському морі суперечать не тільки Договору 2003 року, але і Конвенції ООН з морського права.

Зовнішньополітичне відомство висловило подяку міжнародним партнерам України за послідовну позицію щодо засудження порушень Кремлем норм міжнародного права.

"Україна й надалі залишатиметься вірною Статуту ООН і нормам міжнародного права і продовжить захищати свої права в арбітражному провадженні про порушення Росією Конвенції ООН з морського права в Чорному й Азовському морях і Керченській протоці", - запевнили у МЗС.

Раніше міністр закордонних справ Росії Сергія Лавров заявив, що прикордонники ФСБ РФ нібито діють в рамках міжнародного права і не порушують умови Договору 2003 року.

"Дії з перевірці тих чи інших судів абсолютно вписуються в домовленості між Москвою і Києвом, що визначають статус Азовського моря як внутрішні води двох держав", - сказав Лавров на полях засідання спільної колегії МЗС Росії і Білорусі в середу.

Російські прикордонники затримують в Керченській протоці судна, що йдуть в українські порти в Азовському морі. Станом на кінець серпня росіянам було затримано 150 іноземних суден.

МЗС України та держав Євросоюзу, а також Державний департамент США неодноразово вказували на порушення Росією норм міжнародного права в Азовському морі. Європарламент проголосував за резолюцію, що засуджує дії РФ.

За підсумками засідання Ради ЄС 19 листопада голова європейської дипломатії Федеріка Могерини повідомила про наміри Євросоюзу вжити "конкретних заходів" у відповідь на дії РФ в Азовському морі, а також надати допомогу українським регіонам, що страждають від російської блокади Азова.

Україна, у свою чергу, планує до кінця року створити базу Військово-морських сил в Азовському морі. У Бердянську вже спущені на воду два артилерійських бронекатери ВМС України.

Докладніше про необхідність нарощування військової присутності на Азовському морі читайте в статті Юрія Бутусова "Азовський фронт" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі