"Після зустрічі Ради міністрів закордонних справ ЄС Великобританія приєдналася до закликів до Росії припинити затримувати рух або перешкоджати доступу судів в Азовське море. Триваючі спроби Росії перешкоджати проходженню суден, що прямують до українських портів в Азовському морі, дестабілізують економіку в регіоні", - йдеться в заяві.
Також в документі зазначено, що РФ та її органи безпеки продовжують підривати українське та міжнародне судноплавство в напрямку портів України в Азовському морі. Разом з тим британський уряд заявив про те, що Кримський міст побудували незаконно.
"З тих пір Росія проводить операції по зупинці і обшуку вантажних суден, що прямують в українські порти в Азовському морі. Це призводить до затримок, істотного збільшення витрат на перевезення і скорочення прибутку українських портів. На даний момент внаслідок застосування політики, руйнує економіку України і підриває її суверенітет, постраждало більше 200 судів", - йдеться в документі.
Крім того, уряд Сполученого Королівства висловив стурбованість посиленням російської присутності в акваторії Азовського моря.
"Велика Британія підтримує суверенітет і територіальну цілісність України в межах її міжнародно визнаних кордонів і територіальних вод. Ми закликаємо Росію дозволити безперешкодний доступ торговельних суден через Керченську протоку і в Азовському морі", - йдеться в заяві.
Напередодні Федеріка Могеріні повідомила, що найближчим часом ЄС має намір вжити "конкретні заходи" у зв'язку з агресивними діями Росії в акваторії Азовського моря. Глава європейської дипломатії констатувала, що дії росіян наносять економічний збиток не тільки Україні, а й іншим державам, чиї кораблі заходять до Азовського моря.
Російські прикордонники затримують в Керченській протоці судна, що йдуть в українські порти в Азовському морі. Станом на кінець серпня росіянами було затримано 150 іноземних суден.
МЗС України та держав Євросоюзу, а також Державний департамент США неодноразово вказували на порушення Росією норм міжнародного права в Азовському морі. Європарламент проголосував за резолюцію, що засуджує дії РФ.
Україна, у свою чергу, планує до кінця року створити базу Військово-морських сил в Азовському морі.
Детальніше про позицію Європарламенту щодо порушення Росією міжнародного права читайте в матеріалі Тараса Качки "Серйозний погляд на Азов з Європейського парламенту" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".