"Резолюція – суто політичний момент. Вона не вимагає від України робити якісь конкретні кроки. Єдине, що там є рекомендація Україні імплементувати результати експертизи Венеціанської комісії... З правової точки зору для України після доповіді нічого не змінилося. Чекаємо на висновки Венеціанської комісії", - сказав він журналістам у четвер після голосування за відповідну резолюцію.
За словами Ар'єва, і в резолюції, і під час виступу члени ПАРЄ привітали те, що українська сторона добровільно відправила текст закону на аналіз до Венеціанської комісії.
"Я вважаю, що трагедію з цього репорта робити точно не потрібно", - додав він і зазначив, що сам факт прийняття цієї резолюції є суто політичним.
Нагадаємо, 12 жовтня ПАРЄ провела термінові дебати щодо прийнятого в Україні закону "Про освіту", зокрема за ст. 7, що стосується мови викладання, за результатами яких прийняла резолюцію з рекомендаціями для України. Згідно з резолюцією, прийнятою після дебатів, закон не забезпечує право нацменшин навчатися рідною мовою і істотно скорочує їх права. Також ПАРЄ просить забезпечити виконання висновків Венеціанської комісії в повній мірі.
Раніше постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба повідомив, що експерти Ради Європи позитивно оцінили реформу освіти в Україні.
Детальніше про мовні норми закону "Про освіту" та реакції на цей закон деяких країн читайте в матеріалі Василя Балушка "Донбас" і "Крим" на заході України?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".