Усі претензії до Путіна: Рева відповів на критику ООН з приводу соцвиплат жителям ОРДЛО

Поділитися
Усі претензії до Путіна: Рева відповів на критику ООН з приводу соцвиплат жителям ОРДЛО Рева відповів Вокеру на критику з приводу пенсій в ОРДЛО
Міністр соцполітики звинуватив координатора систем ООН в Україні у втручанні у внутрішні справи країни.

Українська сторона не зможе відновити соціальні виплати на тимчасово окупованих територіях Донбасу, поки не будуть виконані перші 7 пунктів Мінських угод, заявив міністр соціальної політики Андрій Рева.

В ефірі "Радіо Свобода" міністр прокоментував позицію координатора систем ООН в Україні Ніла Вокера, який в інтерв'ю DT.UA висловив серйозну стурбованість з приводу припинення соціальних виплат і пенсій деяким жителям ОРДЛО.

"Я дуже радий, що пан Вокер, тепер у нас уже, виявляється, виконує і судову функцію в Україні. Такого нахабного втручання у внутрішні справи України я ще не бачив. Його мало хвилює питання, наприклад, про те, що у нас вбивають наших військовослужбовців, про те, що йде війна, про те, що іноземні військові знаходяться на нашій території. Його хвилює тільки одне: щоб Україна платила пенсії людям, які знаходяться на непідконтрольній территтории", – заявив Рева у зв'язку з заявою представника ООН.

Міністр розповів, що обговорював це питання із західними послами, зокрема з послом США в Україні Марі Йованович. За його словами, у неї немає готового рецепту вирішення даної проблеми.

"Відновлення соцвиплат – це восьмий пункт Мінських угод. Коли Україна вимагає виконання Пункту 11, перекриття кордону (у цьому пункті визначено умови для повернення Україні контролю над кордоном – ред.), щоб перестала надходити зброя і бойовики, нам кажуть: ні-ні-ні, спочатку треба десять виконати. Так от, я їм відповідаю: восьмий пункт буде виконуватись тоді, коли будуть виконані перші сім", – сказав Рева.

Він нагадав, щоб отримувати українські пенсії, необхідно зареєструватися на вільній від бойовиків території. За словами міністра, за минулий рік СБУ виявила 460 тысяч осіб, які отримували виплати як ВПЛ, але при цьому жодного разу не перетинали лінію розмежування. Після верифікації соцвиплат, 160 тисяч переселенців так і не ідентифікували.

"Ми в цих умовах повинні керуватися законом, а не чиєюсь думкою, хоч шанованих наших громадян, або наших іноземних колег. Коли вони обурюються і розповідають нам, що нам потрібно робити, я хочу звернутися до них: нехай вони займаються своєю роботою і розводять сторони конфлікту: забезпечують припинення вогню, відведення важких озброєнь, обмін утримуваними особами, і все, що пов'язано з мирним процесом. Нехай їдуть в Москву, до Путіна, і виставляють претензії, що йдуть бойові дії", - уклав він.

Раніше координатор систем ООН в Україні Ніл Вокер заявив, що в Організації об'єднаних націй серйозно стурбовані практикою припинення соціальних виплат і пенсій деяким переселенцям і жителям тимчасово окупованих територій України.

Детальніше про діяльність ООН в Україні читайте в інтерв'ю Нілу Вокера DT.UA у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі