За його словами, в організації є конкретні приклади недопрацювань української влади в гуманітарній сфері.
"Зазвичай я уряд не обговорюю, бо вважаю, що краще й ефективніше працювати з ним безпосередньо. Але ми, зокрема, дуже серйозно стурбовані й неодноразово порушували питання з приводу припинення соцвиплат і пенсій. У деяких випадках, коли людей вилучали зі списків виплат, такі дії порушували навіть українські закони, не кажучи вже про міжнародні. І ми наполягаємо, що всі громадяни мають право на соцвиплати, незалежно від того, де вони живуть, є пенсіонерами чи ВПО", - підкреслив представник ООН в інтерв'ю.
Вокер також зазначив, що сьогодні міжнародна спільнота стурбована позицією Мінсоцполітики України щодо соціальних виплат та пенсій.
Нагадаємо, в лютому минулого року виплати переселенцям зі Сходу України припинялися для перевірок на предмет шахрайства. За словами тодішнього міністра соціальної політики Павла Розенка, таким чином СБУ бореться зі злочинцями, які побудували на незаконних виплатах цілі схеми.
Спецдоповідач ООН Чалока Беяні в інтерв'ю ZN.UA рекомендував владі України платити пенсії всім жителям Донбасу, в тому числі – і жителям тимчасово окупованих територій.
Детальніше про діяльність ООН в Україні читайте в інтерв'ю Нілу Вокера DT.UA у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".