Робоча група щодо "законів Тимошенко", не розглянувши усіх питань стосовно законопроекту, перервала свою роботу з ініціативи голови групи регіонала Геннадія Васильєва. Представники Партії регіонів заявили, що сьогодні має відбутися засідання комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, яке було анонсовано раніше.
Опозиційна частина групи була проти і наполягала на продовженні роботи.
На засіданні групи були присутні члени місії Європарламенту Олександр Кваснєвський і Пет Кокс, які стежили за роботою.
Пропозицію опозиції про те, що роботу слід продовжити у зв'язку з візитом високих гостей, регіоналами сприйнято не було.
При виході із зали, де проходили засідання групи, Кваснєвський, на питання, чи розуміє він, що необхідності переривати роботу не було, відповів: "Я все побачив".
На питання, чи вірить він у те, що "закони Тимошенко" приймуть цього тижня, висловив сподівання, що це відбудеться. "Я на це дуже сподіваюся. Але хотів би побачити просування в цьому питанні", - заявив європосланець.
Нагадаємо, Кваснєвський і Кокс прибули на засідання робочої групи, через що воно почалося з 20-хвилинним запізненням.
Робоча група з напрацювання законопроекту про лікування ув'язнених за кордоном, щоб екс-прем'єр-міністру Юлії Тимошенко виїхати на лікування до Німеччини, продовжила засідання у присутності лідерів місії Європарламенту Пета Кокса та Олександра Кваснєвського.
Зазначимо, що 20 листопада закінчується останній термін підготовки законопроекту, який дозволить екс-прем'єру Юлії Тимошенко виїхати на лікування до Німеччини. Завтра, 21 листопада, для того, щоб відбулося підписання Угоди про асоціацію з ЄС, Верховна Рада повинна проголосувати за євроінтеграційні законопроекти і законопроект про лікування ув'язнених за кордоном.
13 листопада на конференції президентів Європарламенту було прийнято рішення продовжити наглядову місію Європейського парламенту у складі Кваснєвського і Кокса до Вільнюського саміту, котрий відбудеться 28-29 листопада. На підставі звіту місії Кокса-Кваснєвського у Європарламенті країни-члени ЄС будуть приймати рішення щодо підписання Угоди про асоціацію з Україною на саміті "Східного партнерства" у Вільнюсі.
Наразі у Верховній Раді зареєстровано 6 законопроектів, що дозволяють відправити Тимошенко на лікування за кордон. 8 листопада ВР створила робочу групу з підготовки законопроекту про лікування екс-прем'єр Тимошенко.
18 листопада Рада Євросоюзу із закордонних справ у Брюсселі не ухвалила ніякого рішення щодо можливого підписання Угоди про асоціацію з Україною, однак готова це зробити в будь-який час.
Як заявляв напередодні президент Польщі Броніслав Коморовський, Україна може виконати частину умов ЄС і після саміту у Вільнюсі. !zn
Читайте також:
Кокс і Кваснєвський прибули до Ради, щоб особисто простежити за вирішенням питання Тимошенко
Опозиція попросила Кокса і Кваснєвського не представляти негативний звіт щодо України
Місія Кокса-Кваснєвського більше не вимагає негайно звільнити Тимошенко
Кваснєвський оцінив шанси домовитися з Україною до саміту у Вільнюсі в 50%