На засідання робочої групи приїхали представники Європарламенту Олександр Кваснєвський і Пет Кокс. Через приїзд європейських дипломатів засідання робочої групи почалося з 20-ти хвилинним запізненням.
Робоча група з напрацювання законопроекту про лікування ув'язнених за кордоном, щоб екс-прем'єр-міністру Юлії Тимошенко виїхати на лікування до Німеччини, продовжила засідання у присутності лідерів місії Європарламенту Пета Кокса та Олександра Кваснєвського.
Окрім спікера на засіданні поки немає представників "УДАРу", "Свободи" і Комуністичної партії України.
Зазначимо, що 20 листопада закінчується останній термін підготовки законопроекту, який дозволить екс-прем'єру Юлії Тимошенко виїхати на лікування до Німеччини. Завтра, 21 листопада, для того, щоб відбулося підписання Угоди про асоціацію з ЄС, Верховна Рада повинна проголосувати за євроінтеграційні законопроекти і законопроект про лікування ув'язнених за кордоном.
Наразі у Верховній Раді зареєстровано 6 законопроектів, що дозволяють направити Тимошенко на лікування за кордон, а саме: проект закону №2453а, який підготував позафракційний нардеп Сергій Міщенко, документ №3461 Анжеліки Лабунської, законопроект №3526 депутата від фракції "Батьківщина" Володимира Купчака, законопроект №3479, підготовлений лідером фракції "Батьківщина" Арсенієм Яценюком та іншими лідерами опозиції, законопроект про лікування Тимошенко №3599, який було підготовлено робочою групою, і законопроект №3596, який зареєстрував у ВР позафракційний народний депутат Олег Ляшко.
Верховна Рада України 8 листопада створила робочу групу з підготовки законопроекту про лікування екс-прем'єр Тимошенко. Згідно з розпорядженням голови ВР Володимира Рибака №1987, до складу групи увійшли: народний депутат від фракції Партії регіонів Геннадій Васильєв (голова групи), народний депутат від фракції ВО "Свобода" Андрій Міщенко (заступник голови групи) та члени робочої групи - народні депутати від ПР Віталій Журавський, Володимир Олійник, Володимир Мисик, Дмитро Шпенов та Інна Богословська; від фракції "Батьківщина" Андрій Кожем'якін, Геннадій Москаль та Ірина Луценко; від фракції "УДАР" Ірина Геращенко, від КПУ Сергій Гордієнко і позафракційний нардеп Ігор Єремєєв.
Нагадаємо, у понеділок Рада Євросоюзу із закордонних справ у Брюсселі не ухвалила жодного рішення щодо можливого підписання Угоди про асоціацію з Україною, однак готова це зробити у будь-який час.
Як повідомлялося, Верховна Рада розгляне у четвер, 21 листопада, два євроінтеграційних законопроекти за скороченою процедурою. Відзначимо, раніше в Європарламенті висловлювали надію, що ВР 19 листопада 2013 року прийме всі євроінтеграційні закони.
Як заявляв напередодні президент Польщі Броніслав Коморовський, Україна може виконати частину умов ЄС і після саміту у Вільнюсі.
Місію Європарламенту у складі Олександра Кваснєвського і Пета Кокса продовжено до саміту "Східного партнерства" у Вільнюсі, який відбудеться 28-29 листопада. !zn
Читайте також:
Опозиція попросила Кокса і Кваснєвського не представляти негативний звіт щодо України
Місія Кокса-Кваснєвського більше не вимагає негайно звільнити Тимошенко
Кваснєвський оцінив шанси домовитися з Україною до саміту у Вільнюсі в 50%