3.
Він нагадав, що зміни до регламенту, прийняті у п'ятницю, були першою пропозицією регіоналів на переговорах, і не зрозумів "навіщо було витрачати три тижні на блокування трибуни". За словами Єфремова, кожне рішення має прийматися не менш ніж 150-ти депутатами, "щоб в залі не голосували 40 людей".
Крім того, він нагадав, що збирається зареєструвати законопроект, де будуть передбачені санкції за неперсональне голосування, а саме про позбавлення порушників мандата після двох попереджень. Такі ж санкції в цьому законопроекті будуть передбачені за блокування парламенту.
На питання, чи має право суд позбавляти депутатів мандата, Єфремов зазначив: "Напевно, деякі норми зараз не відповідають Конституції. Однак якщо опозиція хоче показати, що вона дійсно хоче вирішити це питання, то вони, разом з більшістю, повинні брати участь у прийнятті змін до Конституції".
"Можна дискутувати, чи може суд вирішувати це питання, але я нагадую, що суд може вирішити питання, наприклад, про позбавлення мандатів депутатів-сумісників", - додав Єфремов.
Нагадаємо, 22 лютого народні депутати від фракції "УДАР" зняли блокаду президії і трибуни Верховної Ради, яка тривала з 5 лютого, після чого Верховна Рада внесла зміни в закон про регламент, які забезпечують персональне голосування. !zn
Читайте також:
Рада, прийнявши зміни до регламенту і заяву про євроінтеграцію, закрилася до 5 березня
Верховна Рада прийняла поправку проти кнопкодавства