Народний депутат України (фракція Партії регіонів) Вадим Колесніченко запропонував Україні відмовитися від євроінтеграційних прагнень. Законопроект "Про внесення змін до законодавства України" (щодо зовнішньополітичного курсу України) депутат зареєстрував у Верховній Раді, повідомляє сайт "Російськомовна Україна" у вівторок, 20 серпня.
Колесніченко запропонував скасувати положення законів України "Про засади внутрішньої і зовнішньої політики" та "Про основи національної безпеки України", в яких зовнішньополітичною метою України є отримання членства в Європейському Союзі.
Регіонал також запропонував скасувати указ президента України "Про затвердження Стратегії інтеграції України в Європейський Союз" і деякі "євроінтеграційні" розпорядження Кабміну.
Народний депутат вважає, що в українському законодавстві вектор зовнішньополітичної інтеграції - "набуття членства в Європейському Союзі" - порушує конституційний принцип народного суверенітету.
"Питання зовнішньоекономічного курсу має вирішувати виключно український народ, оскільки будь-яка інтеграція тягне за собою часткову втрату державного суверенітету країни. А ігнорування думки народу може призвести до негативних змін у державі та суспільстві", - підкреслив В.Колесніченко.
Наразі на офіційному сайті Верховної Ради відсутня інформація про реєстрацію законопроекту Колесніченка "Про внесення змін до законодавства України" (щодо зовнішньополітичного курсу України).
Нагадаємо, 28-29 листопада у Вільнюсі відбудеться саміт Східного партнерства, на якому Україна може підписати Угоду про асоціацію з Європейським Союзом, складовою частиною якої є створення зони вільної торгівлі. Підписання відбудеться, якщо Київ виконає вимоги Брюсселя: припинення політичних переслідувань опозиції та проведення реформ.
У той же час, Україна має намір продовжити співпрацю з Митним союзом (Росія, Білорусь, Казахстан) у рамках своїх можливостей. Представники вищих органів влади неодноразово називали МС "торговим партнером номер один для України". Однак Угода про асоціацію з ЄС виключає можливість вступу України до Митного союзу. !zn
Читайте також:
Впливові європарламентарі закликали Євросоюз захистити Україну від торговельних воєн Росії
Росія готується посилити митний контроль у відповідь на зближення України і ЄС