Новим аргументом Росії на користь відмови України від євроінтеграції може стати вислання гастарбайтерів

Поділитися
Новим аргументом Росії на користь відмови України від євроінтеграції може стати вислання гастарбайтерів Новим аргументом в торговельній війні Росії проти України може стати вислання гастарбайтерів
За даними Національного банку України, у 2012 році трудові мігранти переказали своїм сім'ям 6,5 мільярда доларів. Лідером названо Росію, в якій українці заробили до 2,3 мільярда доларів.

Новим "вагомим аргументом" на користь відмови Києва від європейського вектора інтеграції може стати вислання українських заробітчан із Росії. Такий спосіб впливу на опонента досі російська сторона не застосовувала, але перешкодити альянсу Києва з Брюсселем, схоже, дуже хочеться, тому суворістю на кордоні щодо українських експортерів справа навряд чи обмежиться, пише "Независимая газета".

Українські експортери з 14 серпня зіткнулися з раптовим посиленням контролю при ввезенні вантажів на територію РФ. У Києві впевнені, що рішення приймалося в Москві на найвищому рівні, а російська влада "переводила стрілки" на Федеральну митну службу (ФМС).

Москва явно робить більш ніж прозорі натяки, що якщо урок не буде засвоєно, то будуть жорсткіші санкції. Днями радник президента Сергій Глазьєв заявив, що якщо Україна підпише договір про асоціацію з Європейським союзом, Росія посилить митне адміністрування. Нинішні проблеми - це всього лише підготовка до зміни митного режиму: у разі підписання Україною угоди про асоціацію з ЄС митне адміністрування може бути посилено.

Таким чином, представник Кремля відкрито назвав справжню причину того, що відбувається на російсько-українському кордоні.

ТАКОЖ: Про комплекс заходів щодо залучення України в євразійський інтеграційний процес

Між тим, за даними міграційних служб, до 3 мільйонів українців здійснюють до Росії за кілька поїздок на рік. Багато хто затримується на два - три місяці, а цього часу достатньо, щоб, наприклад, відремонтувати одну-дві квартири.

За оцінкою експертів, пише газета, кожна п'ята сім'я росіян, приводячи житло до ладу, наймає нелегалів. За даними Національного банку України, у 2012 році трудові мігранти переказали своїм сім'ям 6,5 мільярда доларів. Лідером названо Росію, в якій українці заробили до 2,3 мільярда доларів.

За даними ФМС Росії, незабаром стануть жорсткішими покарання щодо мігрантів, які перевищили термін дозволеного перебування у країні на 30 діб. Щоправда, за зовнішніми ознаками відрізнити українця від росіянина майже неможливо: він не таджик і не узбек, яких видно у натовпі. Проте технічно це завдання вирішується, була б політична воля.

Так, віце-президент Центру політичних технологій Олексій Макаркін вважає, що для "вилову" українців у РФ дільничним слід було б здійснювати поквартирні обходи, перевірку документів.

"Виявлення іноземців, у тому числі громадян України, у робочому вбранні, їхнє затримання та депортація, з ретельним обшуком і вилученням незадекларованої валюти, можуть дати бажаний результат", - зазначив експерт.

Українські ж експерти тепер сподіваються на те, що вислані з Росії мігранти можуть переорієнтуватися на вітчизняний ринок праці. !zn

Читайте також:

Російський план, осмислений і нещадний

Київ домовився з Москвою про повернення до штатного розмитнення українських товарів

Євросоюз засудив санкції Росії проти українських виробників

Посол США в Україні порадив вирішувати торговельні суперечки з Росією у СОТ

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі