Разумков окреслив "червоні лінії" нового закону про "особливий статус" ОРДЛО

Поділитися
Разумков окреслив Спікер Ради розповів, хто писатиме анонсований Зеленським законопроект про "особливий статус" Донбасу
Спікер запевнив, що при підготовці законопроекту жодна "червона лінія" перейдена не буде.

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков запевнив, що при підготовці нового законопроекту про "особливий статус" ОРДЛО не будуть перейдені "червоні лінії". До них спікер відніс вибори у відповідності до українського законодавства, забезпечення їх безпеки, а також відновлення контролю над державним кордоном, передає "Громадське".

"Вибори можуть відбуватися виключно за українським законодавством, і це одна з тих червоних ліній, про які ми говорили. Друге – вибори можуть відбуватися тільки, коли немає кулеметів, танків, іншої зброї... Коли буде досягнуто компонент безпеки..., тоді ми зможемо виключно за українським законодавством провести вибори на поки тимчасово окупованій території. Коли у нас буде контроль над кордоном, коли ОБСЄ визнає ці вибори, саме тоді запрацює так званий новий закон про "особливий статус" Донбасу", - заявив Разумков в ефірі телеканалу "Україна" увечері в неділю, 6 жовтня.

Спікер підкреслив, що від дотримання цих умов залежить недоторканість державного суверенітету і територіальної цілісності України. Він також спростував побоювання, що за положеннями нового законопроекту може критися прихована федералізація України.

Разумков пообіцяв, що проект закону про "особливий статус" розроблятиметься із залученням експертів, громадськості, Верховної Ради, Офісу президента, а також зарубіжних партнерів.

Увечері 1 жовтня президент Володимир Зеленський повідомив, що в Тристороння контактна група погодила "формулу Штайнмаєра" і розведення сил і засобів в районі Петрівського і Золотого. Мешканцям "сірої зони" Зеленський особисто гарантував безпеку. Він також анонсував розробку нового законопроекту про "особливий статус" Донбасу з урахуванням "формули Штайнмаєра".

Заяви Зеленського спровокували масові протести в Києві й інших українських містах. 6 жовтня у столиці відбулось багатотисячне віче "Ні капітуляції!". Проти проти "Формули Штайнмаєра" виступили ряд обласних і міських рад.

Проти реалізації цієї формули виступила партія "Європейська солідарність". "Голос" і "Батьківщина" зажадали від Зеленського пояснень про зміст домовленостей з державою-агресором. Позитивно сприйняли новину лише в проросійській "Опозиційній платформі – За життя".

Ще 12 вересня Володимир Зеленський висловив готовність обговорювати "формулу Штайнмайєра" на майбутньому саміті "Нормадской четвірки". Реалізації "формули Штайнмаєра" вимагає РФ. У Кремлі заявили, що наполягатимуть на "письмових гарантіях" напередодні та під час саміту "Нормандської четвірки".

Міністр закордонних справ Вадим Пристайко дав згоду на "формулу Штайнмаєра" на зустрічі політичних радників лідерів "Нормандської четвірки" 2 вересня. Про це голова МЗС повідомив більш ніж через два тижні після зустрічі в Берліні. Пристайко також запропонував провести місцеві вибори на всій території України, включаючи окупований Донбас. Пізніше Зеленський заявив про неможливість проведення виборів в ОРДЛО без виведення російських військ.

Детальніше про "формулу Штайнмаєра" і наслідки її можливої реалізації читайте у статтях Тетяни Сіліної "Формула вибору" і Костянтина Єлісєєва "Диявол – у формулі" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі