Для боротьби з партійною корупцією підходять всі методи, у тому числі поліграф, вважає голова Верховної Ради Дмитро Разумков. Глава партії "Слуга народу" також підкреслив, що цей процес буде мати політичні наслідки.
"Щодо доцільності – я вважаю, що будь-якими шляхами, якими можна боротися з корупцією, потрібно боротися", - сказав Разумков на брифінгу в понеділок, відповідаючи на питання про доцільність боротьби з корупцією за допомогою поліграфа.
Він заявив, що, можливо, процес тестування на поліграфі народних депутатів із комітету з питань фінансів надто публічний, але обов'язково буде мати наслідки.
"Що стосується публічності цього процесу - я думаю, що все-таки, можливо, він дуже публічний. Це моя особиста позиція. Що стосується наслідків: всі колеги, які проходили поліграф, говорили, що це, насамперед, політичні наслідки. Окремо з цим будуть працювати антикорупційні органи", - сказав Разумков.
18 жовтня члени комітету податкової політики проголосували "проти" винесення на розгляд Ради доопрацьованого законопроєкту, що ліквідує "схему" з посередниками, яка за даними ЗМІ пов'язана із близьким до олігарха Ігоря Коломойського народним обранцем Антоном Яценком.
"Керівництво фракції Слуга народу підозрює, що якщо не всі, то деякі з 11 депутатів "прикурили" по 30 тисяч доларів за відмову знищувати цей схематоз", - заявиви ексдепутат Сергій Лещенко, а голова комітету Данило Гетьманцев публічно анонсував партійні санкції щодо "відступників".
У середу вранці, 23 жовтня, Спеціалізована антикорупційна прокуратура зареєструвала кримінальне провадження за фактом можливого отримання хабара по 30 тис. доларів одинадцятьма народними депутатами, членами комітету.
Пізніше голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія заявив, що всі представники фракції в комітеті обов'язково пройдуть перевірку на поліграфі, а процедуру оплатять з партійного фонду.