У президентській фракції "Слуга народу" назріває скандал через відмову більшості представників парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики підтримати законопроект №2047-д "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ліквідації корупційних схем у сфері оцінки об'єктів нерухомості шляхом диджитализации розрахунку податкової вартості нерухомості". Як зазначає колишній депутат Сергій Лещенко, основу "опозиції" реформи складають люди, близькі до олігарха Ігоря Коломойського.
"Минулої п'ятниці стався черговий збій у налагодженій системі голосування. Причому в дуже зашквареній темі. Комітет Верховної Ради з фінансів і податків провалив закон про знищення "дійної корови" одного з найбільш одіозних депутатів багатьох скликань, "хрещеного батька" Тендерної палати Антона Яценка. ... Виявилося, що лише п'ятеро членів комітету від Слуги народу хочуть знищити монополію Яценка. Одинадцять Слуг народу принципово зайняли сторону Яценка. Серед них - люди Коломойського, а саме - Дубінський і Василевська", - написав Лещенко у своєму Telegram-каналі.
Він зазначив, що сам Яценко в минулій Раді входив у близьку до Коломойського групу "Відродження", а в цьому скликанні входить в аналогічну групу Коломойського-Палиці "За майбутнє".
"Керівництво фракції Слуга народу підозрює, що якщо не всі, то деякі з 11 депутатів "прикурили" за 30 тисяч доларів за відмову знищувати цей схематоз. Банкова зажадала провести детектор брехні серед 11 депутатів. І, що цікаво, головним противником проведення детектора брехні виступив депутат... Дубінський з підгрупи Коломойського в Слузі народу. Ситуація знаходиться в розвитку, подивимося, чи зможе Банкова поставити на місце людей Коломойського", - додав Лещенко.
Серед тих, хто проголосував проти змін у законодавство, Аллахвердієва Ірина, Василевська-Смаглюк Ольга, Володіна Дар'я, Діденко Юлія, Дубінський Олександр, Кінзбурська Вікторія, Ковальов Олексій, Колісник Анна, Леонов Олексій, Ляшенко Анастасія та Петруняк Євген. Також ще два депутати не голосували за інших причин: Елла Рєпіна не було на засіданні, а Андрій Холодів відмовився голосувати нібито через конфлікт з головою комітету.
У свою чергу голова комітету Данило Гетьманцев публічно заявив про розчарування колегами з "Слуги народу" і натякнув на партійні санкції.
"Підтверджую: нам не вдалося підтримати законопроект. За нього проголосували у повному складі представники фракції "Голос". "Слуги народу" дали лише 5 голосів. Дякуємо колегам за їхню позицію. Інші члени фракції проголосували проти або утрималися. Вважаю це рішення помилкою, яку складно пояснити. Наша фракція проходить випробування, які не кожному депутату пройти під силу. Переконаний, що перемагає не той, хто помиляється, а той, хто робить правильні висновки зі своїх помилок і виправляє їх. Впевнений, фракція такі висновки зробить і виправить помилки. Не просто впевнений - знаю. Говорив щодо цього з Давидом Арахамією", - написав він у Facebook.
Нагадаємо, наприкінці минулого року Верховна Рада прийняла поправки до Податкового кодексу, якими укоренила монополію існуючих електронних майданчиків з оцінки майна. Сьогодні існує чотири майданчики, які можуть вносити дані про оцінку в Єдину базу. Мова йде про "ОЦІНКА.online", "ЕКСПРЕС ОЦІНКА", "ПРОФЕСІЙНА ОЦІНКА" та "РЕЄСТР ОЦІНКА". За даними ЗМІ, як мінімум, три з них пов'язані між собою і зокрема з депутатом Антоном Яценком. При цьому майданчики на свій розсуд встановлюють плату за свою послугу, яка за рік вже зросла з 510 до 1356 гривень за кожне звернення до держреєстру.
4 вересня група народних депутатів з партії "Голос" зареєструвала в парламенті законопроект №2047, який пропонує відключити авторизовані електронні майданчики від Єдиної бази даних звітів про оцінку. Таким чином, реєстрацію звітів зможуть проводити оцінювачі нерухомості та нотаріуси безпосередньо через Єдину базу.
У той же час 13 вересня 2019 року інша група депутатів з членів "Слуги народу" зареєстрували законопроект №2047-1, який пропонує створити уніфіковану систему визначення податкової вартості нерухомості, а також розширити функціонал авторизованих електронних майданчиків.