Разумков: «Цього тижня розглянути відкликання спікера Ради об'єктивно неможливо»

Поділитися
Разумков: «Цього тижня розглянути відкликання спікера Ради об'єктивно неможливо» © Василь Артюшенко, ZN.UA
Регламент парламенту не дозволяє у такий короткий термін розглянути відставку Дмитра Разумкова.

Розглянути відкликання голови Верховної Ради цього тижня об’єктивно не можливо, заявив спікер Дмитро Разумков. За його словами, процедура відбуватиметься за регламентом.

«Навіть якщо сьогодні прийдуть підписні (підписні листи – ред.), то фізично провести аудит Рахункової палати по кошторису і підготувати звіт голови до кінця тижня і роздати його не пізніше як за два дні до розгляду питання на засіданні Верховної Ради не можливо. Об’єктивно неможливо», – заявив Разумков під час брифінгу після погоджувальної ради.

За словами спікера, він не збирається затягувати процес. Разумков додав, що видав підписні листи щодо своєї відставки в той самий день, як їх запросив глава фракції «Слуга народу» Давид Арахамія. 

«Пройдемо по регламенту, далі визначиться Верховна Рада. За результатами на табло, подивимось, куди будемо рухатись далі», – додав голова парламенту.

Довідка ZN.UA
Згідно зі ст. 76 регламенту Верховної Ради, рішення про включення до порядку денного питання щодо відкликання з посади голови парламенту депутати приймають на пленарному засіданні, наступному за днем внесення такої пропозиції. Одночасно Верховна Рада дає доручення Рахунковій палаті провести фінансову перевірку виконання кошторису парламенту в поточному році. Своєю чергою голова Ради має підготувати звіт про свою роботу та про виконання вказаного кошторису. Цей звіт та висновок Рахункової палати необхідно надати народним депутатам не пізніше як за два дні до розгляду питання на пленарному засіданні.

Під час погоджувальної ради Разумков повідомив про позачергове засідання парламенту 7 жовтня. ЗМІ ж писали про те, що тоді депутати можуть розглянути відставку спікера Ради.

На з'їзд партії «Слуга народу» в Трускавці, який відбувся 1-3 жовтня, привезли підписні листи за відставку Дмитра Разумкова. Там же нібито особиста ініціатива голови фракції «слуг» Давида Арахамії легалізувалась як колективний документ, під яким вдалося зібрати 150 підписів народних депутатів.

В Офісі президента відхрещуються від причетності до відставки. Прессекретар президента наголосив, що у голови держави Володимира Зеленський і спікера нормальні робочі відносини. Своїм «вільнодумством» і неготовністю порушувати регламент за вказівкою згори спікер дратував Банкову.

Останньою краплею став закон про деолігархізацію. Зокрема, Разумков критикував документ за норму, що дозволяє формувати реєстр рішенням «ручної» Ради нацбезпеки та оборони, вказував на правові колізії у ньому і відправив на розгляд Венеціанської комісії.

Що насправді будує Зеленський, який зосереджує у своїх руках абсолютну владу? Наскільки міцною є така конструкція? Які ризики несе для держави? Читайте в матеріалах Інни Ведернікової «За законом прайду. Як Зеленський вирішує кадрове питання» і «Картковий будиночок Зе! Підсумки сезону» у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі