Спікер парламенту Дмитро Разумков заявив про те, що відкликання його з посади голови Верховної Ради відбуватиметься за регламентом. Крім того, під час погоджувальної ради він заявив, що готовий зустрічатися із фракціями для обговорення своєї роботи.
«Я бачив у ЗМІ інформацію про те, що голосування може відбутися у вівторок-середу і хотів би всім нагадати, що ми живемо з вами за регламентом. І процедури, в тому числі і з відкликання голови Верховної Ради України відбуваються за регламентом – згідно зі ст. 76 та 77 статті. Інакшого не буде», – заявив Разумков.
За словами Разумкова, він хотів зустрітися із фракції «слуг» та обговорити ініціативу щодо своєї відставки. Однак в СН йому відмовили
«Щодо питань, пов’язаних з діяльністю та зустрічами з фракціями. Дійсно була запропонована зустріч фракції «Слуга народу» сьогодні на 18:00 щодо ініціативи, яка надійшла від колег про відкликання з посади голови Верховної Ради. Я отримав офіційний лист про відмову, що сенсу в такій зустрічі немає», – додав спікер.
Разумков звернувся до інших фракцій та заявив, що у разі необхідності обговорити діяльність голови Верховної Ради, він готовий зустрітися з ними, почути зауваження та пропозиції.
«Офіційно також до вас звернусь, якщо буде таке бажання будемо зустрічатись», – додав Разумков.
На з'їзд партії «Слуга народу» в Трускавці, який відбувся 1-3 жовтня, привезли підписні листи за відставку Дмитра Разумкова. Там же нібито особиста ініціатива голови фракції «слуг» Давида Арахамії легалізувалась як колективний документ, під яким вдалося зібрати 150 підписів народних депутатів.
У Зеленського продовжують демонстративно відхрещуватися від запуску відставки Разумкова, посилаючись на «бажання партії», хоча відносини між ними зіпсувалися давно. Своїм «вільнодумством» і неготовністю порушувати регламент за вказівкою згори спікер дратував Банкову.
Останньою краплею став закон про деолігархізацію. Зокрема, Разумков критикував документ за норму, що дозволяє формувати реєстр рішенням «ручної» Ради нацбезпеки та оборони, вказував на правові колізії у ньому і відправив на розгляд Венеціанської комісії.
Можливим наступником Разумкова називають першого віцеспікера Руслана Стефанчука. Він уже був в.о. спікера, поки Разумков перебував на лікарняному, саме під головуванням Стефанчука було дано старт «деолігархізації» Зеленського.
Що насправді будує Зеленський, який зосереджує у своїх руках абсолютну владу? Наскільки міцною є така конструкція? Які ризики несе для держави? Читайте в матеріалах Інни Ведернікової «За законом прайду. Як Зеленський вирішує кадрове питання» і «Картковий будиночок Зе! Підсумки сезону» у ZN.UA.