Ракетний удар Росії створює тиск на союзників щодо підсилення ППО України – The Washington Post

Поділитися
Ранкова атака 10 жовтня активізувала союзників України.

Масований ракетний удар по українських містах та ключових інфраструктурних об’єктах 10 жовтня активізував заклики уряду України до союзників створити більш досконалі системи протиповітряної оборони та зброю більшої дальності. Російські атаки свідчать про значну ескалацію, посилюючи тиск на Сполучені Штати та інші європейські країни, які не поспішають надавати українським силам найсучасніші системи озброєння, пише The Washington Post.

Попри те, що лідери США та Європи хором засудили напади та заявили про свою постійну підтримку України, було незрозуміло, що вони прискорять або розширять свої поставки.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що у вівторок виступить на екстреній онлайн-зустрічі G7. Заклики України щодо додаткової військової допомоги також обговорять цього тижня на двох зустрічах у Брюсселі, в одній із яких візьмуть участь міністри оборони країн НАТО, а в іншій – контактна група з питань оборони України «Рамштайн».

Президент США Джозеф Байден засудив «повну жорстокість» війни президента Путіна, додавши, що США після цього «ще більше посилюють наше зобов’язання підтримувати народ України стільки, скільки буде потрібно». Пізніше в понеділок Зеленський заявив про «продуктивну розмову» з Байденом щодо ППО.

На початку липня США оголосили, що нададуть Україні дві передові зенітні системи NASAMS. Це зброя, яку має бути виготовлено, а не взято з наявних запасів. Минулого місяця Пентагон заявив, що значна частина роботи вже виконана. 

«Ми очікуємо, що вони повинні дістатися до України протягом наступних кількох тижнів, коли системи будуть готові і навчання буде завершено», – заявив у понеділок представник оборони США. Проте, за його словами, постачання додаткових шести систем «імовірно займуть кілька років».

Тим часом США зосередилися на сприянні передачі систем ППО радянських часів. У квітні Словаччина відправила систему С-300, яка була доповнена ракетною системою Patriot, якою керують війська США. Пентагон заявив, що проконсультується з урядом Словаччини щодо більш постійного рішення.

Ще до удару у понеділок високопосадовці України голосно заявляли про необхідність посилення протиповітряної оборони. Але цей удар і погрози Путіна, що буде ще більше, допомогли посилити український аргумент. Збройні сили країни заявили, що її протиповітряна оборона збила 43 із 83 запущених ракет.

За кілька годин Зеленський провів екстрену телефонну розмову з президентом Франції Еммануелем Макроном і канцлером Німеччини Олафом Шольцем, щоб обговорити протиповітряну оборону та іншу військову допомогу. Міністерство оборони Німеччини заявило в понеділок, що перша з чотирьох систем протиповітряної оборони IRIS-T, обіцяних Україні, надійде «найближчими днями».

Під час телефонної розмови із Зеленським у понеділок вранці Макрон пообіцяв збільшити підтримку України, але зростає сумнів щодо того, наскільки французи справді виконують свої обіцянки.

Недавній рейтинг Кільського інституту світової економіки показав, що Франція витратила менше на оголошені поставки зброї в Україну, ніж набагато менші європейські країни, такі як Естонія та Чехія. Загалом, станом на серпень Франція була лише 11-м найбільшим світовим постачальником військової допомоги Україні – «принизливий» результат для країни, яка вважає себе провідною військовою силою ЄС, кажуть критики.

Україну цікавлять системи ППО, які використовуються французькими військовими, зокрема SAMP/T. Le Monde повідомила, що однією з причин вагань Франції було те, що в країні обмежений запас необхідних акумуляторів. Представники французького уряду захищали ступінь своєї підтримки, посилаючись на «розсудливість» і припускаючи, що вони не розкрили всі свої поставки. Вони також стверджували, що їхні поставки, включаючи 18 високоточних самохідних гаубичних гармат CAESAR, були ключовими доповненнями на полі бою. Франція веде переговори про перенаправлення в Україну додаткових гармат CAESAR, які спочатку були замовлені Данією.

Але критика, що Франція відстала від менших союзників у допомозі Україні, схоже, вразила Єлисейський палац. Як Макрон зустрічався з іншими ЄС. У п'ятницю в Празі він оголосив про створення фонду на 100 мільйонів євро, який дозволить Україні купувати власне військове обладнання.

Конгресмен Елісса Слоткін (D-Mich.), колишній високопоставлений чиновник Пентагону, сказала, що Сполученим Штатам слід розглянути можливість надання батарей Patriot і систем ППО C-RAM. C-RAM – це ланцюгові гарматні батареї, які ведуть вогонь по вхідних снарядах і зазвичай служать захистом баз США на Близькому Сході від ракетного, артилерійського та мінометного вогню.

«Прискорення темпів постачання вже обіцяного обладнання має важливе значення для захисту українських цивільних осіб, які стають цілями», – написала Слоткін у Twitter.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі