Радники лідерів "нормандської четвірки" обговорили військову агресію РФ на Азові

Поділитися
Радники лідерів Сторони продовжуватимуть контакти з цього питання
Зустріч у Берліні була конфіденційною.

У Берліні у вівторок, 11 грудня, відбулася зустріч зовнішньополітичні радників лідерів "нормандської четвірки". Представники Німеччини, Франції, України та Росії обговорили ескалацію ситуації у Керченській протоці, повідомляє DW.

За даними інформагенції dpa, що посилається на речника уряду Німеччини, зустріч була конфіденційною, про конкретні результати переговорів наразі не повідомляється. Із повідомлень ЗМІ відомо, що сторони домовилися продовжувати контакти з цього питання.

Про зустріч у "нормандському форматі" на рівні радників для обговорення російської агресії на морі канцлерка ФРН Ангела Меркель і президент РФ Володимир Путін домовилися на полях саміту "Великої двадцятки" (G20) в Буенос-Айресі.

Нагадаємо, 25 листопада російські спецпризначенці атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських Збройних сил України, які прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення дістали декілька моряків, загалом РФ незаконно утримує 24 українця.

Росія на порушення норм міжнародного права не визнає захоплених українців військовополоненими і судить за нібито "незаконний перетин кордону групою осіб". Підконтрольні РФ "суди" Сімферополя і Керчі на два місяці заарештували їх, після чого моряків вивезли до Москви – у СІЗО "Лефортове" і лікарню "Матроської тиші".

Україна не визнає захоплення суден і "суди" над моряками ВМС, та наголошує на тому, що перехід до Маріуполя здійснювався відповідно до норм міжнародного права щодо забезпечення безпеки судноплавства. Позицію країни поділяють західні партнери.

У зв'язку з ескалацією на Азові, увечері 26 листопада Верховна Рада проголосувала за введення воєнного стану терміном на 30 днів у 10 областях, а також у внутрішніх водах України в акваторії Азовського моря. Закон про введення воєнного стану набув чинності, 28 листопада. На посилений режим несення служби перейшли представники силового блоку: прикордонники, військові, поліцейські та СБУ.

Докладніше про нерішучість Заходу у підтримці України проти російської агресії читайте у статті Володимира Кравченка "Різноголосся євроатлантичного хору" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі