Як і передбачалося, законопроект, ініційований народними депутатами від парламентської більшості, дублює аналогічний президентський законопроект.
Зокрема, згідно документу, «кандидати у депутати, включені до виборчого списку партії, який отримав менше п’яти відсотків голосів виборців, у відношенні до сумарної кількості голосів виборців, поданих за кандидатів у депутати, включених до виборчих списків партій права на участь у розподілі депутатських мандатів не мають».
Крім того, законопроект передбачає позбавлення права блоків партій приймати участь у виборах.
Документом встановлено, що вибори депутатів здійснюються за змішаною (пропорційно-мажоритарною) системою:
1) 225 депутатів обираються за пропорційною системою у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі за виборчими списками кандидатів у депутати від політичних партій;
2) 225 депутатів обираються за мажоритарною системою відносної більшості в одномандатних виборчих округах (далі – одномандатні округи).
Нагадаємо, минулого вівторка, 4 жовтня, народні депутати провалили 12 альтернативних законопроектів про вибори. Про те, що всі ці законопроекти буде відхилено, ZN.UA стало відомо заздалегідь.
У цей же день, 4 жовтня, президент Віктор Янукович на зустрічі зі спікером і лідерами фракцій несподівано "прийняв пропозицію" Володимира Литвина про те, що правила майбутніх виборчих перегонів депутати можуть доопрацювати і навіть прийняти правила самі. Однак «експромт» В.Януковича виглядав аж надто підготовленим - голова держави «погодився» вже після того як всі альтернативні пропозиції було відхилено. Таким чином, керівники фракцій з волі чи з неволі повинні були «доопрацьовувати» президентський проект, в якому, як підкреслив міністр юстиції Олександр Лавринович, принципові позиції в будь-якому випадку залишаться незмінними. До таких позицій, зокрема, належить тип виборчої системи - змішані у рівній пропорції мажоритарка і пропорційна система із закритими списками, прохідний бар'єр у п'ять відсотків (зараз - три) і право складання списків кандидатів виключно партіями (а не партіями і блоками, як тепер).