Литвин вважає, що на сьогодні у парламенту вже немає часу приймати рішення про розподіл мажоритарних округів.
Верховна Рада не буде вносити зміни до закону про вибори народних депутатів України в частині розподілу виборчих округів, оскільки воно має відбутися вже до 10 квітня. Про це на брифінгу 19 березня заявив спікер парламенту Володимир Литвин.
"Я вважаю, шановні колеги, оскільки ми втратили час, то сьогодні вести розмову про внесення змін до закону про вибори народних депутатів в частині формування виборчих округів практично неможливо. Якщо цю функцію перекладати на Верховну Раду України, то треба спочатку прийняти зміни до закону про вибори, вписати відповідну норму, направити на підпис президенту України. Після підпису президента вживати відповідних дій, а до 10 квітня треба щоб чітко люди, виборці, а перш за все політики, знали чітко межі виборчих округів", - сказав Литвин.
На його думку, у такій ситуації треба виконувати вже прописані положення закону про вибори народних депутатів України. "Я таку ідею викладав, але разом з тим, що сьогодні злагоди немає, і її треба було реалізовувати раніше, за умови що у нас не буде конфліктів, і щоб цю ідею підтримали депутати у кількості не меншій, ніж тих, хто голосував за закон... - 366 народних депутатів", - сказав Литвин.
Вибори до Ради, згідно з чинним законодавством, повинні відбутися у 2012 році.
17 листопада 2011 року закон "Про вибори народних депутатів України" був прийнятий парламентом. Законом передбачається встановити п'ятивідсотковий прохідний бар'єр і змішану (пропорційно мажоритарну) систему. 225 депутатів обираються за пропорційною системою у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі за виборчими списками кандидатів у депутати від політичних партій, і 225 депутатів обираються за мажоритарною системою відносної більшості в одномандатних виборчих округах. !zn
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку
The Fifth Third
7 Листопада 2024, 14:11
якщо в Україні є такі посли в США - то не дивно що є проблеми з американською допомогою. Шамшур на все дивиться через окуляри демпартії США, бо вся верхівка всіх європейських країн, разом з Україною, є лівацькою - всі виросли з "шінелі ільіча", брошюрок каутского "про інтернаціонал" тощо. Штампи, кліше, штампи в мисленні - жодного оригінального аргументу чи висновку. Американський народ скинув свого "слугу народу" байдена, а український народ вже рік живе з нелегітимним Президентом, і все йому "божа роса" очі застить. Американці можуть ставитись до українців як до "повстанців правого (не лівого) сектору" проти диктатури лівака путіна, а можуть ставитись до українців як до виборців лівака зєлєнского : прийшов час українцям вирішити, чи вони серйозно до себе ставляться, чи знову грають "вєчно обіжених" меншовартісних "общєчєловєков".
0
0
ВідповістиЦитуватиПоскаржитись
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайкаФлудПорушення дійсного законодвства УкраїниОбраза учасників дискусіїРекламаРозпалювання ворожнечіОзнаки троллінгу й провокаціїІнша причинаВідмінаНадіслати скаргуОК