Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт щодо незалежності САП

Документ Доповнено
Поділитися
Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт щодо незалежності САП © Новое Время
Документ серед іншого пропонує вивести САП зі структри ОГП.

Верховна Рада ухвалила за основу законопроєкт №10060 щодо незалежності Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Документ за основу підтримали 286 народних депутатів, повідомив парламентарій з «Голосу» Ярослав Железняк.

«Це маяк по МВФ та Євросоюзу. Також на прийнятті законопроєкту наголошували у заяві посли G7. Ну і для майбутнього фінансування США це теж важливо», – зазначив Железняк.

Документ передбачає вдосконалення процедури конкурсного відбору на адмінпосади в САП та посади прокурорів. Також передбачається, що законопроєкт має зміцнити спроможності антикорпрокуратури регулювати власну організаційну структуру та діяльність.

Документ пропонує запровадити окрему процедуру дисциплінарних проваджень щодо прокурорів. Для цього хочуть створити Спеціалізовану дисциплінарну комісію прокурорів САП.

Крім того, законопроєкт визначає механізм підзвітності керівництва САП, який ґрунтується на оцінці ефективності діяльності антикорпрокуратури та проведенні періодичного зовнішнього аудиту її діяльності за участю зовнішніх експертів із міжнародним досвідом.  

Водночас документ пропонує вивести САП зі структури Офісу генпрокурора та реорганізувати її в окремий орган прокуратури.

Раніше повідомлялося, що комітет ВР з питань правоохоронної діяльності під керівництвом депутата від президентської партії «Слуга народу» Сергія Іонушаса попри наявність урядової пропозиції підготував власний законопроєкт щодо реформи Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, який депутати вже затвердили на засіданні комітету 17 листопада. При цьому згідно з аналізом джерел Центру протидії корупції, він не забезпечує достатню незалежність САП, що є однією з вимог Європейської комісії, Міжнародного валютного фонду, а також США.

Зазначимо, що раніше керівник САП Олександр Клименко інтерв’ю Інні Ведерніковій для ZN.UA зазначив, що Спеціалізована антикорупційна прокуратура має пройти реальну реформу та стати незалежною юридичною особою, аби зменшити вплив людського та політичного чинників на роботу органу. Зокрема підзвітність Офісу генерального прокурора він вважає одним із факторів, який сприяє витоку інформації про слідчі дії прокурорів – нині такі випадки трапляються у шести з десяти проваджень. Клименко додав, що де-факто генеральний прокурор — політична посада, тому залишали САП під шефством ОГП для ефективної боротьби із корупцією неприпустимо.

Водночас, за інформацією ZN.UA, навіть в разі ухвалення законопроєкту відповідно до вимог міжнародних партнерів, заступник керівника офісу президента України Андрій Смирнов і міністр юстиції Денис Малюська блокуватимуть статус Спеціалізованої антикорупційної прокуратури як окремої юрособи. Проблемним питанням також є право САП вносити до Реєстру провадження проти народних депутатів, на чому наполягають у самому антикорупційному органі.

Нагадаємо, раніше комітет під керівництвом Іонушаса уже заблокував законопроєкт, який  мав посилити незалежність Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, вивівши її зі складу Офісу Генпрокурора та реорганізувавши в окремий орган прокуратури зі статусом окремої юридичної особи.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі