Рада змінила законодавство щодо діяльності наукових парків

Документ
Поділитися
Рада змінила законодавство щодо діяльності наукових парків © Василь Артюшенко, ZN.UA
Серед іншого, закон дозволив науковим паркам самостійно встановлювати напрями діяльності.

Верховна Рада ухвалила закон №4236 «Про внесення змін до деяких законів України щодо активізації діяльності наукових парків». Документ у другому читанні підтримав 321 народний депутат.

«Мета Закону – підвищення ефективності здійснення науковими парками інноваційної діяльності та комерціалізації результатів наукових досліджень, науково-технічних (експериментальних розробок)», - зазначили у пресслужбі Верховної Ради.

Згідно з документом, науковий парк – це юридична особа, створена у формі господарського товариства, яке повинно мати серед учасників не менше одного закладу вищої освіти або наукової установи.

Водночас пріоритетними напрямами діяльності наукового парку мають бути економічно і соціально зумовлені наукові, науково-технічні та інноваційні напрями діяльності. Вони повинні відповідати:

  • меті створення наукового парку;
  • галузевому профілю або спеціалізації ЗВО або наукової установи – засновників (учасників, акціонерів).

Також вони можуть враховувати потреби регіону (території), в якому їх створено, і пріоритетні напрями діяльності, визначені законами України в науковій, науково-технічній та інноваційній сферах.

Закон надав право науковим паркам самостійно встановлювати напрями діяльності без затвердження їх відповідним центральним органом виконавчої влади.

Також згідно з документом, у разі виходу ЗВО або наукової установи, за участі яких було створено науковий парк, зі складу засновників, такий науковий парк підлягає ліквідації.

Документ дозволяє ЗВО або науковій установі-засновнику надавати приміщення для розміщення наукових парків на умовах орендної плати, як для бюджетних установ. Крім того, іноземні юридичні особи зможуть брати участь у формуванні статутного капіталу наукових парків у будь-якій формі.

Закон включає до переліку джерел фінансування наукового парку гранти, кредити, поворотну фінансову допомогу.

Детальніше про те, як підтримати вітчизняну науку читайте у статті Миколи Скиби «Наука в Україні: контролювати не можна заохочувати».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі