Рада затвердила підтримку Україною глобальних цілей з питань зміни клімату

Поділитися
Рада затвердила підтримку Україною глобальних цілей з питань зміни клімату
Депутати проголосували за звернення, яке також затверджує намір України своїми діями долучитися до стримування зростання середньої глобальної температури.

Верховна Рада проголосувала за звернення до Конференції ООН зі зміни клімату, аби підкреслити намір України незворотно та поступово перейти до низьковуглецевого розвитку. За відповідну постанову №6263 проголосував 271 народний депутат.

«Метою проєкту постанови є підкреслити незворотний поступовий перехід України до низьковуглецевого розвитку з метою досягнення Цілей сталого розвитку до 2030 року, цілей Паризької угоди, а саме стримати зростання середньої глобальної температури на рівні значно нижче 2°C та докласти зусиль щодо її обмеження до 1,5°C, заявити про підтримку глобальних цілей з питань зміни клімату», – йдеться у пояснювальній записці до постанови.

Документ також рекомендує Кабміну забезпечити підготовку плану заходів реалізації оновленого національно-визначеного внеску до Паризької Угоди у визначених секторах, затвердити стратегію декарбонізації України та строки її виконання тощо.

Нагадаємо, у Глазго 1-2 листопада триває саміт СОР26. У кліматичній конференції, яка триватиме до 12 листопада, візьмуть участь президент США Джо Байден, президент Франції Еммануель Макрон, канцлер Німеччини Ангела Меркель. Загалом у її сесіях очікується участь 120 світових лідерів.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба розповів, що президент Володимир Зеленський під час кліматичного саміту провів 13 зустрічей та переговорів зі світовими лідерами. За його словами, це допомогло нашій країні зміцнити стратегічне партнерство та розширити дипломатичну географію, зокрема й з такими країнами як США та Німеччина. 

Глобальне потепління стає заручником політичних ігор. Детальніше читайте у статті Віктора Константинова «Кліматичний форум у Глазго: за що бореться Україна і чому не приїхав Путін».

Екореволюція лише до 2030 року коштуватиме нам 100 мільярдів євро. Детальніше читайте у статті Романа Яненка «Глазго: як Україні не стати кліматичним відщепенцем?».

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі