Рада закликала міжнародне співтовариство не сприяти будівництву "Північного потоку-2"

Поділитися
Рада закликала міжнародне співтовариство не сприяти будівництву Депутати виступають за розповсюдження на "Газпром" персональних та секторальних санкцій
Відповідну постанову підтримали 266 народних депутатів.

Верховна Рада закликає іноземні парламенти та уряди, а також світову бізнес-громадськість не брати участь у підготовці, фінансуванні або лобіюванні будівництва газопроводу "Північний потік-2".

Відповідну постанову (№8111) про звернення українського парламенту до міжнародної спільноти щодо неприпустимості будівництва "Північного потоку-2" і монополії РФ на газових ринках світу підтримали 266 народних депутатів.

Парламентарі закликають провести консультації між урядом України та Європейською Комісією щодо недопущення будівництва газопроводу, згідно ст.247 Угоди про асоціацію між Україною та ЄС і ст.6 Договору про заснування Енергетичного співтовариства.

Крім того, депутати виступають за поширення на російський "Газпром" і афільованих з компанією осіб персональних та секторальних санкцій, які були введені через російську агресію проти України.

Рада закликає вживати регуляторні, інфраструктурні та інші заходи проти сталого монопольного впливу російських підприємств на енергетичних ринках Європи, Центральної Азії і Далекого Сходу.

Намір "Газпрому", відзначають депутати, реалізувати проект "Північний потік-2" стане ствердженням абсолютної монополії Росії на газовому ринку Європи. Вказується, що наслідки реалізації проекту вийдуть далеко за межі комерції або внутрішніх справ країн ЄС і приведуть до енергетичної кризи, економічної та політичної дестабілізації всієї Європи.

Наприкінці березня компанія Nord Stream 2 AG отримала дозвіл на прокладання ділянки "Північного потоку-2" у німецькій економічній зоні.

Раніше, 21 березня, євродепутати підтримали законопроект Єврокомісії, який поширює правила внутрішнього газового ринку ЄС на газопроводи, що розташовані не на континенті, в тому числі - на "Північний потік-2". Законопроект може заблокувати реалізацію проекту "Газпрому".

Нагадаємо, що "Газпром" заявив про намір почати будівництво "Північного потоку-2" навесні 2018 року.

Детальніше про ризики "Північного потоку-2" читайте у статті Олени Павленко "Третій непрохідний" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі