Верховна Рада ухвалила закон, який дозволяє виключати кандидатів у народні депутати зі списків вже після виборів. Законопроект №3700 підтримали 236 депутатів.
За проголосували 87 депутатів з фракції БПП, "Народний фронт" - 58, "Самопоміч" - 22, "Батьківщина" - 9, Радикальна партія - 15, Опозиційний блок - 25, "Воля народу" - 9, "Відродження" - 0, позафракційні - 11.
На ранковому засіданні цей законопроект не пройшов, за нього проголосували всього 207 депутатів. Розподіл голосів виглядав так: 81 депутат з БПП, "Народний фронт" - 46, "Самопоміч" - 15, "Батьківщина" - 12, Радикальна партія - 16, Опозиційний блок - 16, "Воля народу" - 13, "Відродження" - 3, позафракційні - 8.
Таким чином, необхідні голоси в основному додали фракції "Народний фронт" і Опозиційний блок.
За даними ZN.UA, в перерві спікеру парламенту Володимиру Гройсману лідери фракцій БПП, Радикальної партії і партії "Самопоміч" подали лист з проханням знову поставити цей законопроект, аргументуючи це тим, що він поліпшить партійну дисципліну.
Дія цього документа поширюється також на парламентські вибори, які відбулися в жовтні 2014 року.
Закон передбачає, що після завершення виборів і до прийняття рішення Центральної виборчої комісії про визнання їх обраними партія може виключати зі свого виборчого списку кандидатів. Рішення з'їзду партії про виключення кандидатів у депутати з виборчого списку підлягає реєстрації в ЦВК.
Раніше цей законопроект про "частковий імперативний мандат" піддавався критиці з боку ряду народних депутатів.