Введення імперативного мандата суперечить європейському курсу України – Портнов

Поділитися
Введення імперативного мандата суперечить європейському курсу України – Портнов Венеціанська Комісія неодноразово висловлювала свою негативну оцінку існування в Україні імперативного мандата
У наші дні імперативний мандат застосовується в Північній Кореї, Китаї, на Кубі.

Внесений у Верховну Раду України напередодні, 23 грудня, законопроект №3700 дає можливість партійним лідерам виключати зі списку кандидатів в депутати вже після результатів виборів, про це пише колишній заступник глави Адміністрації президента часів Віктора Януковича Андрій Портнов на своїй сторінці в Facebook.

"Враховуючи європейський курс України, вважаю за доцільне констатувати, що це суперечить європейським стандартам", - пише він. Так, за словами Портнова, у резолюції 1755 (2010) Парламентська Асамблея Ради Європи відзначила, що імперативний мандат, запроваджений конституційними змінами 2004 року, не суперечить європейським стандартам. А в резолюції 1549 (2007) Парламентська Асамблея Ради Європи передбачила, що відкликання депутатів політичними партіями ("імперативний мандат") є неприйнятним в демократичній державі.

Також Портнов зазначив, що в Резолюції 1466 (2005) Парламентська Асамблея Ради Європи зазначила, що окремі конституційні норми містять положення, які Венеціанська Комісія неодноразова визнавала неотвечающими принципам демократії і верховенства права, зокрема стосовно імперативного мандату. Аналогічна за змістом позиція відображена і в пункті 11 Резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи 1364.

"Європейська Комісія "За демократію через право" (Венеціанська Комісія) також неодноразово висловлювала свою негативну оцінку існування в Україні імперативного мандата", - нагадав він.

"Зараз імперативний мандат застосовується в Північній Кореї, Китаї, на Кубі", - підкреслив Портнов.

Закон про Північної Кореї.Сьогодні в український парламент внесений законопроект, що дає можливість партійним вождям відкида...

Опубліковано Андрій Портнов 23 грудня 2015 р.

Народний депутат від фракції "Блоку Петра Порошенко" Мустафа Найєм та прокоментував законопроект: "Соромлюсь запитати, а хто буде нести відповідальність (хоч яку-небудь!) за те, що ці зрадницьки продажні хлопці взагалі потрапляють у списки та округи?! Адже треба бути зовсім лицеміром, щоб законодавчо ввести відповідальність депутата за зраду, і при цьому не звертати уваги на продаж партією округів і місць. Ну і апофеоз перемоги над розумом - це спочатку запровадити систему виборів за відкритими списками і тут же встановити диктатуру партійного лідерства".

За словами Найєма, після того, як законопроект "провалився", спікер парламенту Володимир Гройман звертаючись до лідерів фракцій, сказав "домовляйтеся".

Лідери чотирьох парламентських фракцій внесли законопроект, яким пропонується наділити партійних лідерів правом відкида...

Опубліковано Mustafa Nayyem 23 грудня 2015 р.

У середу, 23 грудня, була спроба внести до порядку денного Ради законопроект №3700 авторства лідерів чотирьох партій - Олег Ляшко з Радикальної партії, Юлія Тимошенко з "Батьківщини", Юрій Луценко з "Блоку Петра Порошенка". З прийняттям цього документа вносилися б зміни до частини 7 статті 58 закону "Про вибори народних депутатів України", що давало лідерам партій право виключити кандидатів зі своїх списків вже після оголошення результатів виборів. Але спроба провалилася, розгляд цього питання перенесли.

Як написав на своїй сторінці в Facebook напередодні народний депутат з фракції "Блок Петра Порошенко" Сергій Лещенко, Верховна Рада готується ввести часткову імперативний мандат, який призведе до диктатури партійних лідерів.

"Закон передбачає, що після завершення виборів і до прийняття присяги партія отримає необмежене право виключати зі свого виборчого списку кандидатів. Це введе диктатуру партійних вождів і дасть можливість боротися з вільнодумством в партії", - заявив Лещенко.

За словами депутата, цей закон потрібен Банковій, щоб з виборчого списку БПП виключити адвоката Корбана Андрія Богдана, який зараз стоїть першим у черзі на входження в парламент. "Якщо приймуть закон, МПП виключить Андрія Богдана списку "раскупорит" фракцію. Адже зараз ніхто з обліковій частині БПП не може бути призначений в уряд, оскільки замість них зайде Богдан", - пояснив парламентарій.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі