Верховна Рада ухвалила заяву щодо подій в Білорусі. За проект постанови №3053а проголосували 228 депутатів.
“Проектом Постанови пропонується схвалити Заяву Верховної Ради України щодо ситуації в Республіці Білорусь, у якій міститься оцінка поточної ситуації, засуджуються методи влади з її вирішення, висловлюється неприпустимість залучення сил РФ та ОДКБ для нормалізації ситуації, а також міститься заклик до вирішення кризи в демократичний спосіб із залученням незалежних міжнародних посередників”, - йдеться у пояснювальній записці до документу.
Зокрема, у заяв йдеться про те, що президентські вибори в Білорусі не були чесними та вільними. А результати, оприлюднені білоруською ЦВК не відображають реальне волевиявлення громадян країни. Також Рада підтримала введення санкцій проти осіб, причетних до фальсифікації виборів та застосування сили проти білорусів.
У Білорусі вже понад місяць тривають протести проти режиму Олександра Лукашенка, спровоковані фальсифікацією президентських виборів і міліцейським насильством проти громадян.
9 серпня в Білорусі відбулися вибори президента. Олександр Лукашенко, який править країною з 1994 року, брав участь у них вже вшосте. Згідно з офіційними даними ЦВК, він отримав 80%, а Світлана Тихановська - 10% голосів виборців.
ОМОН застосував проти мітингувальників водомети, світлошумові гранати і гумові кулі. Тисячі людей були затримані і побиті силовиками, як мінімум п'ять протестувальників загинули. Десятки безслідно зникли.
Після цього було оголошено загальнонаціональний страйк, до якого доєдналися десятки державних підприємств.
Україна і ще шість країн підтримали декларацію Європейського Союзу щодо виборів у Білорусі. 15 серпня Міністерство закордонних справ України офіційно відреагував на результати виборів у Білорусі. Через два дні МЗС України відкликав свого посла з Білорусі.
Також повідомлялося про те, що уряд України прийме рішення про можливе введення санкцій проти Білорусі. При цьому спочатку на Михайлівській хочуть побачити списку санкцій рішення по Білорусі.
Детальніше про ситуацію в Білорусі читайте в статті Андрія Паливоди «Ні війни, ні миру» в ZN. UA.