Рада хоче вилучити з КПК норми про недоторканість депутатів

Доповнено
Поділитися
Рада хоче вилучити з КПК норми про недоторканість депутатів
За відповідний законопроект парламентарі проголосували у першому читанні.

Верховна Рада України ухвалила у першому читанні законопроект №2237 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою приведення у відповідність до Закону України "Про внесення змін до статті 80 Конституції України щодо недоторканності народних депутатів України". За таке рішення проголосували 253 народні депутата.

Документом пропонується виключити з Кримінального процесуального кодексу норми щодо депутатської недоторканості та передбачити особливості досудового розслідування проти парламентаря, його затримання, обрання запобіжного заходу, проведення слідчих та негласних слідчих дій.

Зокрема, законопроектом пропонують передбачити, що рішення про початок кримінального провадження проти народного депутата може прийняти лише генпрокурор чи особа, яка виконує його обов'язки. Також голова ГПУ повинен підтримати клопотання про дозвіл на затримання, тримання під вартою та домашній арешт, обшук, порушення таємниці листування, телефонних розмов, телеграфної та іншої кореспонденції, а також проведення проти депутата слідчих дій.

Згідно з документом, розглядати такі клопотання має слідчий суддя апеляційного суду в межах територіальної юрисдикції якого перебуває орган досудового розслідування. У кримінальних провадженнях щодо злочинів, які відповідають підсудності Вищого антикорупційного суду, клопотання має розглядати слідчий суддя ВАКС. Також документом пропонується передбачити можливість оскарження відповідних ухвал.

Також зміни пропонується внести до закону України "Про статус народного депутата України", зокрема визначити:

- що народні депутати не несуть юридичної відповідальності за результати голосування або висловлювання у парламенті та його органах, за винятком відповідальності за образу чи наклеп;

- особливості початку досудового розслідування щодо народного депутата України, затримання, обрання щодо нього запобіжного заходу, проведення слідчих (розшукових) та негласних слідчих (розшукових) дій щодо народного депутата визначаються нормами Кримінального процесуального кодексу України.

Також законопроектом пропонують внести зміни до регламенту Верховної Ради України, якими виключити норми щодо порядку внесення та розгляду парламентом подань про надання згоди на притягнення народного депутата України до кримінальної відповідальності, затримання чи арешту.

На першій сесії Верховної Ради дев'ятого скликання 30 серпня народні депутати в першому читанні схвалили проект закону №7203 про внесення змін до ст.80 Конституції України, внесений до парламенту ще 8-го скликання п'ятим президентом України Петром Порошенко.

3 вересня Верховна Рада України, як і прогнозувало DT.UA, внесла зміни до статті 80 Конституції України, яким скасувала депутатську недоторканість із 1 січня 2020 року. Рішення підтримали 373 депутати – представники усіх депутатських фракцій, за винятком "Опозиційної платформи – За життя". 11 вересня схвалений законопроект підписав президент України Володимир Зеленський.

У червні 2018 року Конституційний суд України надав висновок щодо відповідності цієї ініціативи вимогам ст.157 і ст.158 Основного закону, однак попередня Верховна Рада його так і не проголосувала.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі