Президент Володимир Зеленський розповів деталі перемовин з генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом.
За його словами, тематика стосувалась виконання домовленностей, які були досягнуті на саміті Альянсу у Вільнюсі.
"Пріоритет незмінний: це якнайшвидший вступ у НАТО, коли дадуть змогу безпекові умови. Лише це надійно гарантуватиме безпеку та мир усій Європі", - зазначив президент.
Він зауважив, що також обговорювали безпекову ситуацію, зокрема, російські агресивні кроки в Чорному морі.
"Будь-яка дестабілізація в цьому регіоні та зрив роботи наших експортних шляхів означатимуть проблеми з відповідними наслідками для всіх у світі. Цінова криза – найменший із можливих наслідків", - повідомив Зеленський.
Зеленський попросив Столтенберга застосувати механізм в кризових ситуаціях - скликати Раду Україна-НАТО щодо питання розблокування та сталої роботи "зернового коридору".
"Днями зустріч відбудеться. Безпекову кризу в Чорному морі ми можемо подолати", - запевнив президент.
Зеленський також подякував країнам, які протягом цього тижня ухвалили позитивні рішення на користь України.
Зокрема, Корея анонсувала збільшення допомоги Україні, Азербайджан схвалив надання гуманітарної допомоги в галузі енергетики та розмінування. Японія виступила гарантом позики в розмірі 1,5 млрд доларів. Швеція ухвалила стратегію допомоги Україні до 2027 року, Австралія, Канада, Британія, США ухвалили санкції проти осіб, повʼязаних з агресією. США та Німеччина схвалили нове оборонне постачання.
Як повідомлялося, після виходу Росії із зернової угоди вона почала погрожувати перешкоджати проходженню Чорним морем судам, що пеервозять зерно. Однак судновласники все ще зацікавлені в перевезенні українського зерна через Чорне море - якщо вони зможуть зменшити ризик, за даними великої судноплавної групи.