Рада ухвалила закон про оскарження публічних закупівель

Документ Доповнено
Поділитися
Рада ухвалила закон про оскарження публічних закупівель © Василь Артюшенко, ZN.UA
Передбачається, що закон удосконалить систему оскарження державних закупівель.

Верховна Рада ухвалила закон №5309 “Про внесення змін до Закону України “Про публічні закупівлі” та інших законів щодо вдосконалення системи оскарження публічних закупівель”. У другому читанні за документ проголосували 273 народні депутати.

“Прийняття законопроєкту забезпечить подальшу реалізацію виконання Антимонопольним комітетом України своїх повноважень як органу оскарження, що безпосередньо сприятиме ефективному захисту прав та охоронюваних законом інтересів суб’єктів оскарження та проведенню процедур публічних закупівель згідно із принципами, визначеними Законом, що загалом забезпечить удосконалення та розвиток всієї сфери публічних закупівель”, - йдеться у пояснювальній записці.

Закон дозволяє подавати скарги щодо публічних закупівель в електронній формі за допомогою заповнення уніфікованих форм. Крім того, згідно із документом, під час оскарження тендерних документів необхідно надати докази порушення прав та законних інтересів.

Закон вводить публічність запитів органу оскарження та відповідей на них. Подібну інформацію дозволено не враховувати, якщо суб'єкт оскарження чи замовник порушить терміни і порядок її надання.

Тепер лізинг включено до переліку послуг на які поширюється дія закону “Про публічні закупівлі”. Водночас дія закону поширюється на:

  • послуги фінустанов з надання кредитів та гарантій;
  • послуги, необхідні для підготовки та реалізації інвестпроєктів, проєктів державно-приватного партнерства. До цього переліку входять концесії, що надають міжнародні фінансові організації, до яких входить Україна.

Закон також визначає, що уповноважений з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель – це службова особа, які займає відповідальне та особливо відповідальне становище.

Нагадаємо, в лютому Верховна Рада дозволила Антимонопольному комітету України розглядати скарги щодо публічних закупівель. Відповідний документ у другому читанні підтримали 245 народних депутатів.

Зокрема, АМКУ тепер може утворювати Комісію (комісії) з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель; визначати кількість комісій з розгляду таких скарг; затверджувати та оприлюднювати узагальнену практику розгляду скарг; затверджувати та оприлюднювати регламент роботи Комісії з розгляду скарг; затверджувати та оприлюднювати методичні рекомендації для Комісії щодо специфіки розгляду комісіями скарг.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі