Рада дозволила АМКУ розглядати скарги щодо публічних закупівель

Документ Доповнено
Поділитися
Рада дозволила АМКУ розглядати скарги щодо публічних закупівель © telegraf.com.ua
Рада ухвалила відповідний закон лише з третьої спроби.

Верховна Рада ухвалила в цілому закон №3132 “Про внесення змін до Закону України "Про Антимонопольний комітет України" та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення системи органів Антимонопольного комітету”. Документ підтримали 245 народних депутатів.

"Даним законопроектом пропонується концептуально переглянути механізм роботи АМКУ як органу оскарження шляхом внесення змін до Закону України "Про Антимонопольний комітет України", Закону України "Про державну службу" та Закону України "Про запобігання корупції" - йдеться у пояснювальній записці.

Так, закон надає АМКУ повноваження:

  • утворювати Комісію (комісії) з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель; 
  • визначати кількість комісій з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель; 
  • затверджувати та оприлюднювати узагальнену практику розгляду скарг про порушення законодавства у вказаній сфері; 
  • затверджувати та оприлюднювати регламент роботи Комісії з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель; 
  • затверджувати та оприлюднювати методичні рекомендації для Комісії щодо специфіки розгляду комісіями скарг.

При цьому, Комісія з розгляду скарг у сфері публічних закупівель має складатися із трьох осіб, уповноважених на розгляд подібних скарг. Водночас уповноважених з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель призначає та звільняє із посади голова АМКУ. Порядок конкурсного відбору та призначення на посади уповноважених також визначається Антимонопольним комітетом. 

Згідно із законом, всього має бути 10 уповноважених осіб з розгляду вищевказаних скарг. Вони призначаються терміном на сім років. Особу не можуть призначити на посаду уповноваженого з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель більше ніж на два терміни підряд.

Закон також визначає умови звільнення голови АМКУ, зокрема, у разі вчинення ним злочину та у зв'язку з неможливістю виконання обов'язків за станом здоров'я. Зокрема, очільник Антимонопольного комітету має право заявити про своє звільнення Верховній Раді. Припинення повноважень голови АМКУ не тягне за собою складення повноважень державними уповноваженими Антимонопольного комітету України та уповноваженими з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель.

Законом також визначено соціальні гарантії для очільника АМКУ, його заступників, державних уповноважених та уповноважених з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель.

Нагадаємо, у першому читанні Верховна Рада ухвалила законопроект №3132 у квітні минулого року. Тоді за документ проголосували 310 народних депутатів.

Однак вже наприкінці квітня 234 голосами документ направили на доопрацювання перед другим читанням. Ще раз на повторне друге читання законопроект направили вже в грудні 2020 року. Тоді таке рішення підтримали 236 парламентарів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі