Верховна Рада ухвалила за основу законопроєкт №3132 "Про внесення змін до Закону України "Про Антимонопольний комітет України" та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення системи органів Антимонопольного комітету". За документ проголосували 310 депутатів.
"Даним законопроєктом пропонується концептуально переглянути механізм роботи АМКУ як органу оскарження шляхом внесення змін до Закону України "Про Антимонопольний комітет України", Закону України "Про державну службу" та Закону України "Про запобігання корупції" - йдеться у пояснювальній записці.
Зокрема, документ передбачає доповнити закон "Про Антимонопольний комітет України" новою статтею, яка окремо визначає повноваження АМКУ як органу оскарження у сфері публічних закупівель.
Так, в Антимонопольному комітеті буде утворено Комісію з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель у складі трьох уповноважених з розгляду скарг про порушення законодавства у вказаній сфері. Їх призначатимуть у порядку, передбаченому для призначення державних уповноважених АМКУ. Президент України зможе за необхідності змінити число уповноважених за подання прем'єр-міністра, яке він вносить а підставі пропозиції голови АМКУ.
Закон також передбачає звільнення голови АМКУ, якщо він вчинив злочин та у зв'язку з неможливістю виконання обов'язків за станом здоров'я. Так, очліьник Антимонопольного комітету має право заявити про свою відставку президенту України.
Припинення повноважень голови Комітету не тягне за собою складання повноважень державними уповноваженими Антимонопольного комітету України та уповноваженими з розгляду скарг.
Нагадаємо, 13 квітня Верховна Рада зібралася на позачергове засідання. Зокрема, в порядку денному, окрім закону про АМКУ, вказаний законопроєкт щодо внесення змін до держбюджету, а також до закону про протидію поширенню коронавірусу.
Також депутати планують розглянути проєкти постанов про скасування рішення Верховної Ради України від 31 березня 2020 року щодо ухвалення в цілому як Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення". Зазначимо, що всі 13 постанов парламентарі зареєстрували 1 квітня.