Рада ухвалила за основу законопроєкт щодо захисту від «чорних забудовників»

Документ
Поділитися
Автори стверджують, що законопроєкт дозволяє продавати квартири лише після того, як кожна буде зареєстрована у відповідному реєстрі Мін'юста.

Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт №5091 «Про гарантування речових прав на об'єкти нерухомого майна, які будуть споруджені в майбутньому».  Документ підтримали 322 народні депутати.

«Мені здається, що цей законопроєкт поставить крапку в дуже багатьох чорних справах не доброчесних забудовників. З ухваленням цього законопроєкту продавати квартири можна буде лише після того, як кожна квартира буде зареєстрована у відповідному реєстрі Міністерства юстиції. Більше ніяких подвійних і потрійних перепродажів. Більше ніяких продажів у незаконних будівництвах. І мені здається, що саме сьогодні ми можемо поставити крапку, як вирішувати проблему тисячі довгобудів по всій країні», - заявила депутатка з СН Олена Шуляк, представляючи законопроєкт.

За її словами, після ухвалення законопроєкту, забудовник матиме певну частку, яку він зможе продавати лише після завершення будівництва.

Законопроєкт пропонує встановити умови, за яких об’єкти незавершеного будівництва, майбутні об’єкти нерухомості можуть бути об’єктами цивільних прав. Також документ визначає особливості інвестування та фінансування об’єктів, що споруджується з використанням недержавних  коштів.

Проєктом закону пропонується визначити особливості договору щодо організації та фінансування будівництва об’єкта. Також прописані основні вимоги до розкриття замовником будівництва (девелопером будівництва, управителем фонду фінансування будівництва) даних про подільний об’єкт незавершеного будівництва (багатоквартирний будинок).

Крім того, у документі йдеться про запровадження механізму державної реєстрації права власності на об’єкти незавершеного будівництва  та майбутні об’єкти нерухомості.

Законопроєкт пропонує створити можливість отримувати право на виконання будівельних робіт та здійснювати державну реєстрацію права власності на об’єкт будівництва та його складові частини за принципом «єдиного вікна». Під складовими частинами маються на увазі квартири, гаражні бокси, інші житлові та нежитлові приміщенням, машиномісця тощо.

Також у документі йдеться про забезпечення за принципом «єдиного вікна» прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта щодо якого в Держреєстрі речових прав на нерухоме майно є  запис про спеціальне майнове право на неподільний об’єкт незавершеного будівництва та майбутні об’єкти нерухомості. Також у реєстрі має бути інформація про державну реєстрацію права власності на такі об’єкти.

Законопроєкт запроваджує гарантійну частку будівництва об’єкта нерухомого майна. Тобто сукупність майбутніх об’єктів нерухомості в одному подільному об’єкті незавершеного будівництва, речові права на які обтяжуються для гарантування добудови відповідного об’єкта у випадку фінансової неспроможності замовника будівництва/девелопера будівництва.

Проєкт закону пропонує встановити перелік осіб, які мають право першого відчуження, передачі у довірчу власність об’єкта незавершеного будівництва та майбутнього об’єкта нерухомості та момент з якого виникає таке право. Вказано, що буде спосіб забезпечення виконання зобов’язань.

У документі визначаються особливості вчинення правочинів з об’єктами незавершеного будівництва, майбутніми об’єктами нерухомості. Зокрема мова йде про укладення, виконання та розірвання договорів купівлі-продажу об’єкта незавершеного будівництва  та майбутнього об’єктам нерухомості.

Крім того, законопроєкт:

  • визначає особливості посвідчення нотаріусами правочинів щодо об’єктів незавершеного будівництва та майбутніх об’єктів нерухомості;
  • визначає особливості іпотеки об’єктів незавершеного будівництва та майбутніх об’єктів нерухомості;
  • врегульовує особливості, пов’язані з охороною об’єктів незавершеного будівництва та майбутніх об’єктів нерухомості, спеціальне майнове право на які зареєстровано за спадкодавцем в Держреєстрі;
  • удосконалює процедуру продажу майбутніх об’єктів нерухомості через фонди фінансування будівництва;
  • визначає особливості звернення стягнення у рамках виконавчого провадження на об’єкти незавершеного будівництва та майбутні об’єкти нерухомості;
  • удосконалює деякі питання, пов’язані з забезпеченням енергетичної ефективності будівель;
  • встановлює розмір держмита, яке стягується державними нотаріусами за посвідчення договорів відчуження неподільних об’єктів незавершеного будівництва, майбутніх об’єктів нерухомості.

«Прийняття Закону дозволить запобігти зміні технічних характеристик об’єкта (поверховості, функціонального призначення об’єкта будівництва, технічних поверхів, горищ, підвалів тощо) без згоди осіб, які придбали приміщення в об’єкті будівництва; забезпечити належну охорону об’єктів незавершеного будівництва та майбутніх об’єктів нерухомості, права на які зареєстровано за спадкодавцем в Державному реєстрі прав на нерухоме майно, та які входять до складу спадщини», - вказано у пояснювальній записці.

Нагадаємо, сьогодні депутати зберуться на позачергове засідання, під час якого розглянуть проєкт постанови №5380 «Про Звернення Верховної Ради України до Конгресу Сполучених Штатів Америки щодо надання Україні двостороннього статусу основного союзника Сполучених Штатів Америки поза НАТО (MNNA).

Статус основного союзника США поза НАТО (MNNA), як уже повідомляло ZN.UA, можуть отримати країни, які з різних політичних або географічних причин не можуть стати повноправними членами Альянсу. Пані-посол України в США Оксана Маркарова розкритикувала депутатів Верховної Ради, які ініціювали звернення до Вашингтону з проханням про надання такого статусу Києву.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі