Рада ухвалила за основу законопроєкт щодо реформи органів прокуратури

Документ
Поділитися
Рада ухвалила за основу законопроєкт щодо реформи органів прокуратури © Василь Артюшенко, ZN.UA
Документ підтримали понад 250 народних депутатів.

Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт №5157 “Про внесення змін до розділу II "Прикінцеві і перехідні положення" Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо першочергових заходів із реформи органів прокуратури" щодо окремих аспектів дії перехідних положень”. За документ проголосували 253 народних депутатів.

“Метою законопроєкту є необхідність урегулювання питань, пов’язаних із завершенням реформи органів прокуратури, та забезпечення своєчасного початку діяльності органу, що здійснює дисциплінарні провадження стосовно прокурорів, а також Ради прокурорів України”, - йдеться у пояснювальній записці.     

Проєкт закону передбачає безальтернативну обов’язковість атестації для того, аби стати прокурором в Офісі генпрокурора, обласній чи окружній прокуратурі, у тому числі у разі поновлення на посадах за рішеннями судів  Для цього документ пропонує розширити перелік суб’єктів, які мають проходити атестацію. 

Крім того, документ передбачає законодавчі механізми завершення добору та дисциплінарного провадження, розпочатих до 1 вересня 2021 року.

У законопроєкті також йдеться про постійність дії кадрових комісій ОГП та обласних прокуратур, які забезпечують проведення атестації прокурорів.  

Документ пропонує відновити дію положень Закону України “Про прокуратуру” в частині формування складу відповідного органу, що здійснює дисциплінарне провадження, та надати право генпрокурору приймати рішення про скликання всеукраїнської конференції прокурорів. У випадку скликання такої конференції пропонується надати генпрокурору або його першому заступнику чи заступнику право її відкриття.  

“Це дасть змогу скликати та провести всеукраїнську конференцію прокурорів, а також скликати з’їзд представників вищих юридичних навчальних закладів та наукових установ і призначити членів Ради прокурорів України, членів відповідного органу, що здійснює дисциплінарні провадження, затвердити відповідні положення”, - йдеться у пояснювальній записці. 

Нагадаємо, закон про першочергових заходів із реформи органів прокуратури Верховна Рада ухвалила ще у вересні 2019 року. Документ передбачав перейменування Генпрокуратури в Офіс генерального прокурора та ліквідацію Головної військової прокуратури. 

Згідно із законом, всі прокурори мали пройти переатестацію. При цьому, документом передбачено надання генпрокурору права ліквідовувати та реорганізовувати окружні й обласні прокуратури. Також генпрокурор може у разі потреби утворювати спеціалізовані прокуратури на правах структурного підрозділу Офісу генерального прокурора, обласних прокуратур, окружних прокуратур.

За словами генпрокурорки Ірини Венедіктової, реформа прокуратури майже завершена. Однак, ще минулого року головний експерт StateWatch Олександр Лємєнов зазначав, що з приходом Венедіктової відбувся відкат реформи.

Детальніше роботу генпрокурорки головний Олександр Лємєнов аналізує у статті "Прокурорський відкат Ірини Венедіктової" для ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі