Рада ухвалила ще один закон із пакету про податкову амністію

Документ
Поділитися
Рада ухвалила ще один закон із пакету про податкову амністію © Василь Артюшенко, ZN.UA
Закон визначає підстави для звільнення від адмінвідповідальності добровільного декларанта за певні порушення.

Верховна Рада ухвалила в другому читанні закон №5156 “Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України у зв'язку із внесенням змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету”. Документ підтримали 257 народних депутатів.

“Прийняття закону... сприятиме виведенню з тіні доходів, прихованих від оподаткування”, - йдеться у пояснювальній записці. 

Зокрема, документ визначає підстави та порядок звільнення від адмінвідповідальності добровільного декларанта за порушення:

  • проведення розрахунків;
  • правил про валютні операції;
  • порядку ведення податкового обліку;
  • порядку надання аудиторських висновків;
  • за неподання/несвоєчасне подання платіжних доручень на сплату податків;
  • порядку утримання та перерахування ПДФО і подання відомостей про виплачені доходи;
  • порядку припинення юридичної особи або ФОП;
  • порушень законодавства з фінансових питань тощо.

Раніше народні депутати ухвалили закон про податкову амністію. Зокрема, документ передбачає, що в Україні з 1 вересня 2021 до 1 вересня 2022 року відбудеться одноразове (спеціальне) добровільне декларування активів фізичних осіб. Також документ вводить збір з такого декларування – одноразовий обов’язковий платіж, який декларант сам розраховує з вартості належних йому активів. При цьому він має враховувати ставку такого збору.

Також Верховна Рада ухвалила в цілому ще один закон із пакету про податкову амністію. Мова йде про документ №5155, який вносить зміни до ст. 16 закону «Про валюту та валютні операції». У другому читанні за нього проголосували 255 народних депутатів. Документ повинен вирішити спірні питання у сфері валютного регулювання. Зокрема, закон скасовує штрафи за порушення валютного законодавства або нормативно-правових актів Національного банку України. Однак, це стосується лише тих українців, які погодилися скористатися податковою амністією та добровільно задекларували своє майно.

Про те, чим добровільне декларування загрожує пересічним громадянам читайте у статті Людмили СімоновоїДобровільно-примусове декларування для бідних”.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі