Рада ухвалила закон щодо недопущення зловживань у сфері банкрутства під час карантину

Поділитися
Рада ухвалила закон щодо недопущення зловживань у сфері банкрутства під час карантину
За документ проголосували понад 300 депутатів

Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому законопроект № 3322 "Про внесення змін до Кодексу України з процедур банкрутства (щодо недопущення зловживань у сфері банкрутства на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)". За документ проголосували 307 народних депутатів.

Проект закону передбачає, що збори та комітет кредиторів можуть проводитись дистанційно у режимі відеоконференції. Носій відеозапису відеоконференції є додатком до протоколу зборів та комітету кредиторів. Згідно з документом, протокол зборів або комітету кредиторів має підписувати арбітражний керуючи.

Законопроект передбачає, що збори та комітет кредиторів можуть проводитись шляхом опитування. Для цього арбітражний керуючий має направити всім учасникам зборів або членам комітету кредиторів боржника відповідний запит з проектом рішення із запропонованого питання (питань).

"У такому запиті зазначаються адреса, на яку кредитори мають надіслати свою відповідь з прийнятим рішенням (за, проти чи утримався), і строк, протягом якого вони мають це зробити. Надсилання кредиторам запитів здійснюється на адреси електронної пошти, вказані кредиторами в заявах з вимогами до боржника, заявах по суті справи або заявах з процесуальних питань", - йдеться у пояснювальній записці законопроекту.

Якщо у кредитора немає електронної пошти, то запит можна надіслати звичайним поштовим відправленням. Однак, у такому разі терміни проведення опитування мають враховувати строки надходження поштової кореспонденції.

Також документ пропонує продовжити терміни попереднього засідання суду у справі про банкрутство. Окрім того, передбачене продовження термінів:

- звернення у межах такого провадження про визнання недійсним правочинів, вчинених боржником;

- дії мораторію на задоволення вимог кредиторів;

- оголошення про проведення першого, повторного та (або) другого повторного аукціону;

- виконання плану санації чи реструктуризації боргів боржника;

- процедури розпорядження майном, ліквідації, реструктуризації боргів боржника та погашення боргів боржника.

Згідно із законопроектом, у період карантину та протягом 90 днів після його скасування не можна відкривати провадження у справах про банкрутство боржників. Також пропонується, щоб комітет кредиторів та забезпечений кредитор мав право прийняти рішення про зупинення проведення аукціонів з продажу майна боржника.

"Важливим аспектом є пропозиції щодо призупинення нарахування відсотків на зобов'язання боржника перед кредиторами, які реструктиризовані планом санації чи реструктуризації боргів боржника. Штрафні санкції за невиконання боржником таких зобов'язань не нараховуються. Прострочені зобов'язання, які передбачені планом санації чи реструктуризації боргів боржника, підлягають розстроченню на строк виконання плану санації чи реструктуризації боргів боржника", - вказано у пояснювальній записці.

Читайте також: Фонд гарантування отримає більше прав при відшкодуванні збитків банків-банкрутів — меморандум МВФ

Нагадаємо, під час засідання 5 червня Верховна Рада ухвалила законопроект №2276 "Про внесення змін до Кодексу України з процедур банкрутства". Метою проекту є усунення недоліків Кодексу з процедур банкрутства та недопущення відкриття проваджень у справах про банкрутство органів державної влади, органів місцевого самоврядування, бюджетних установ та організацій задля недопущення порушення норм Конституції України.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі