Рада суддів намагається блокувати судову реформу — Центр протидії корупції

Поділитися
Рада суддів намагається блокувати судову реформу — Центр протидії корупції © Прес-служба Ради суддів України/facebook
У той час як міжнародні експерти подали свої кандидатури на конкурс до Етичної ради ВРП, Рада суддів — навмисно зволікає

Рада суддів намагається блокувати судову реформу, повідомив голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін.

«Міжнародники подали крутих експертів в склад Етичної ради, яка має очистити гадюшник Вищої ради правосуддя. Але в понеділок Рада суддів не делегує жодного свого представника до Етичної ради, а значить, остання не зможе розпочати свою роботу», — повідомив Шабунін. 

За його інформацією, до голови РС Богдана Моніча офіційно звернулися з десяток суддів, висловивши своє бажання бути делегованими в Етичну раду, але «Моніч робити це не збирається».

Серед міжнародних експертів, які готові працювати в Етичній раді, є голова/суддя Верховних судів найбільших штатів США, генпрокурори Естонії та найбільшої федеральної землі Німеччини, міністр юстиції Словенії. 

«Такого рівня професіонали від міжнародників свідчать про критичну увагу до цього конкурсу провідних країн світу. Але корумповані судові клани не здатні усвідомити серйозність ситуації», — коментують у Центрі протидії корупції.

На думку Шабуніна, «поведінка Ради суддів в понеділок чітко покаже, чи погодився Офіс президента зі зривом головної реформи, якою Зеленський так пишався під час поїздки в США. Адже Офіс президента має безпосередній вплив на Раду суддів — не менший, ніж у ВРП». 

«Навіть якщо РС спробує заблокувати конкурс — зробити це просто не вдасться. Надто великим є суспільний запит на реформу. А такі їхні дії дуже допоможуть нам в просуванні візабану для противників реформ», — резюмував очільник ЦПК. 

З початку 2021 року в Україні подали у відставку понад 100 суддів. Докладніше про причини кадрової кризи в судах України та шляхи виходу із ситуації, що склалася, читайте в статті Сергія Козьякова «Кадрова криза в судах. Статистика, причини, прогноз».

А про судову реформу в Україні можна дізнатися більше у статті Ірини Шиби та Михайла Жернакова «Суд іде: коли запрацює судова реформа, і що може піти не так».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі